ראיון

רודריגס: "הגעתי לכאן כדי לקחת את הפועל גבוה, כל שינוי חייב את הזמן שלו"

מערכת האתר

1.10.23

לחדשות נוספות

הקשר חוסה רודריגס בראיון לאתר הרשמי לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים, על האכזבה מהדרבי וההתאוששות ממנו, המטרות שלו כשהגיע להפועל, פתיחת העונה, האהבה הגדולה לישראל וגם: הקשר עם הקהל בטוויטר

חוסה רודריגס הגיע להפועל בתחילת העונה והתחבר במהרה למועדון ולאוהדים. אחרי השבוע החולף והאירועים שהתלוו אליו, הקשר הגיע לראיון לאתר הרשמי והתייחס לדרבי שאירע לפני מספר ימים: "התאכזבנו מאוד מהתוצאה, בעיקר כי ידענו את חשיבות המשחק עבור האוהדים שלנו ועבור הקבוצה. אבל שחקן בכיר במועדון גדול מתעורר יום אחרי המכה הקשה הזו, וכאיש מקצוע, אתה חייב לראות את הכשלים ולהשתפר כדי שזה לא יקרה שוב בעתיד".

הפועל תתארח מחר (שני, 2.10) אצל בית"ר ירושלים למשחק פיקנטי נוסף: "הולך להיות משחק קשה מאוד נגד בית"ר", אמר רודריגס, "זו קבוצה טובה שצריך לכבד אותה, אבל גם אנחנו קבוצה חזקה והם יהיו חייבים לכבד אותנו".

"בטוח שאם נהיה סבלניים – נחזור להיות בין הטובים בארץ"

הקשר הספרדי בן ה-28 הגיע אלינו הקיץ ובמהרה הפך לשחקן חשוב בחוליית הקישור של הקבוצה ומנהיג שקט על כר הדשא ובחדר ההלבשה. "אני שחקן שתמיד נוטה ללכת למועדונים גדולים כדי להילחם על דברים. אני יודע שהפועל מגיעה אחרי שנים רעות, אבל אני בטוח שיום אחד היא שוב תהיה בטופ של הכדורגל הישראלי. אני יודע שזו עונה של מעבר ויכול להיות שיהיו תקופות רעות. אך אני משוכנע שאם האוהדים והמועדון יהיו סבלניים - בקרוב נחזור להיות בין הטובים בישראל. לפני שהגעתי לכאן, היו לי אפשרויות אחרות עם פחות לחץ, אבל החלטתי לבוא לכאן כדי לקחת את הפועל לרמה הכי גבוהה, ואני יודע שאשיג את זה, כמו שעשיתי, למשל, בחיפה. באופן אישי, אני מנהיג שקט והמטרה שלי היא להביא את הפועל לאירופה ולהיות אחד השחקנים הטובים בליגה ובהפועל בפרט".

על פתיחת העונה שלנו עד כה אמר חוסה: "לכל שינוי חייב להיות את הזמן שלו. סליחה שאני מעצבן ומזכיר שוב את חיפה, אבל זה אותו מצב או מאוד דומה לו. בהתחלה היו הרבה שינויים, אבל בסוף היינו אלופים במשך שנתיים כי האמנו בעצמנו. עכשיו קורה אותו דבר בהפועל, פתחנו טוב את העונה חוץ מהמשחק עם מכבי. צריך סבלנות, זה יתחבר".

עבור רודריגס זו השנה הרביעית בישראל, לאחר ששיחק בארץ במדי מכבי ת"א (עונת 17/18) ומכבי חיפה (עונות 20/21 ו-21/22). "לא דמיינתי שאחיה כאן, אבל אני שמח שהגורל הביא אותי הנה. אני אדם דתי והמדינה הזו קדושה עבורי. אני חושב שהטבעתי את חותמי בהיסטוריה של הכדורגל כאן וזה חשוב מאוד בשבילי - ואני רוצה לעשות זאת גם עם הפועל. אני גאה לייצג את ישראל ברחבי העולם, מקווה שיום אחד אוכל לשחק עבור הנבחרת ושהילדים שלי יגדלו כאן כישראלים".

רודריגס והקהל – גם בטוויטר

העוקבים בטוויטר (X) מתקשים להתעלם מהנוכחות של חוסה ברשת החברתית הפופולרית, שדי נדירה אצל שחקני הכדורגל בארץ. "אני אוהב את הטוויטר, יש לי יותר מ-300,000 עוקבים בפלטפורמה הזו. זו רשת חברתית של ביטוי חופשי ואני אוהב לראות איזה דעות יש להם על המועדון, המשחקים והשחקנים שלנו. אבל בסופו של דבר אני מקצוען, ויש לכבד כל דעה בידיעה שהיא תמיד מנקודת מבט של אוהד".

לסיום, נשאל רודריגס מה דעתו על הקהל האדום: "אני באמת מאמין שהאוהדים שלנו הם מהטובים בישראל. אני חושב שהם נותנים לנו הכל, ובשנים האחרונות הם קיבלו מעט. אני מתאר לעצמי שאם ניכנס לאירופה או נזכה באיזה תואר כמו שצריך לקרות, יהיה כאן פרץ אדיר של שמחה".