ציוני דרך

אברהם עשני, ממייסדי הפועל ת"א, תיאר ב-1937 את אסיפת היסוד של הפועל ת"א ב-1923: בתל אביב נתכנסו כעשרים פועלים שיזמו להקים איגוד פועלים מיוחד לספורט. אסיפה זו הצטיינה במעשיותה. כולנו היינו מאוחדים. ביחס לשם היו כמה הצעות אך השם "הפועל" היה מקובל על דעת כולנו. ישיבת היסוד הזו לא ארכה וגם לא הצטיינה בחגיגיות יתרה, ובכל זאת יצאנו ממנה מלאי סיפוק ואמונה בעתיד האיגוד החדש ובהתגשמות רעיוננו.
מועדון הפועל תל אביב מוקם לראשונה- קבוצת הספורט הראשונה של "הפועל" 1923
במסגרת התאגדות "הפועל" החלה לפעול גם קבוצת כדורגל. סמל המועדון הנבחר הציג דמות ספורטאי ההודף באגרופו כל מתנקש וסביבו מסגרת של סמלי הפטיש והמגל המייצגים את מעמד הפועלים (הפטיש – את פועלי התעשייה והמגל – את האיכרים). צבעו של הסמל נבחר להיות אדום המייצג את תנועת הפועלים ומבטא את ההשקפה האומרת כי כל בני האדם שווים ואותו דם זורם בעורקיהם.
ההסתדרות הכללית של העובדים העברים מקימה מחדש את התאגדות "הפועל" בתל אביב ונבחר סמל הקבוצה 15.5.1926
קבוצת נערים, בני 14-16, תלמידי בית הספר "גימנסיה הרצליה", שרובם התגורר ברחוב "אלנבי", הקימו בתחילת שנות ה-20 קבוצת כדורגל על שם הרחוב. בתאריך זה מצטרפת הקבוצה, על רקע אידיאולוגי לאגודת "הפועל" בת"א ושחקניה מהווים את הבסיס להפיכת הפועל לקבוצת אשר לאורך עשרות שנים נחשבה לקבוצת הדגל של התאגדות "הפועל" בכדורגל.
קבוצת "אלנבי" מצטרפת, באופן רשמי, לקבוצת הכדורגל של מועדון "הפועל" ת"א. 3.3.1927
לראשונה נערכים משחקים על גביע ארץ ישראל. הקבוצות המובילות בארץ באותם ימים היו נבחרת המשטרה הבריטית, הפועל חיפה, הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ומכבי חשמונאי ירושלים שהייתה המועמדת הבטוחה לזכייה בגביע. הפועל מנצחת את מכבי חשמונאי ירושלים בתוצאה 0:2 משערים של משה פוליאקוב ואברהם נולדמן, וזוכה בגביע.
הגביע הראשון בארץ ישראל – של הפועל! 26.5.1928
הפועל מנצחת בכל המשחקים בליגה, מבלי לאבד ולו נקודה אחת, וזוכה באליפות. הישג חד פעמי בתולדות הכדורגל בישראל. ב-2.6.1934, מתקיים משחק גמר הגביע במגרש "אבשלום" בפתח תקווה. הפועל מנצחת 3:2 את מכבי תל אביב, בעזרת שער דרמטי של משה זימון דקות לסיום, זוכה בגביע, ומבטיחה את זכייתה בדאבל.
אליפות ראשונה לקבוצה עברית וגם דאבל ראשון בעונת 1933/1934 יוני 1934
הטלת מטבע בתחילת המשחק בין מכבי חשמונאי י-ם להפועל תל אביב אשר התקיים ב- 1.5.1935 והסתיים בניצחונה של הפועל בתוצאה 2:0.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-2 1934/1935
הרכב הפועל ת"א בעונה זו, מתוך משחק לא ידוע- זלמן פרידמן (ג'מפה), יוחנן , גבאי, מאיר, פוקס ,זלמן לבון, רייך, אבנר ואברהם נודלמן.
הפועל תל אביב זוכה בגביע ה-3 1936/1937
"הפועל א' תל אביב מנצחת את המשטרה הבריטית ירושלים בתוצאה 1:2 ועולה לראשות ליגה א'. מתוך מהדורת "ספורט לעם – במה לתרבות הגוף", בהוצאת עיתון "דבר": "ביום ד' הייתה על מגרש המשטרה הבריטית שעל הר הצופים בירושלים תחרות ליגה בין המשטרה הבריטית ובין 'הפועל' א' תל אביב. הקהל שבא לחזות בתחרות היה ברובו קצינים ושוטרים ואוהדי כדורגל מירושלים. קבוצת 'הפועל' הופיעה בהרכב זה: מליקה – זלמן, דורן – פרידמן, יוחנן, רבינוביץ – בקשי, בוצ'קה, מאיר, פוקס ונודלמן. המחצית הראשונה נגמרה בתיקו אף על פי שלשני הצדדים היו אפשרויות רבות. בסוף המחצית תקפה המשטרה ו'הפועל' הסתפק רק בהגנה. בתחילת המחצית השנייה הבקיעה המשטרה את שער 'הפועל'. קבוצת 'הפועל' המעוררת התחילה להתקיף; על ידי משחק נמוך ומחושב הצליחו להבקיע שני שערים ולהגיע לניצחון. השופט, אשרי, לא עמד על הגובה."
ניצחון על המשטרה הבריטית בהר הצופים 9.4.1938
הפועל בגמר הגביע נגד מכבי ת"א, במגרשה של מכבי הנמצא בדרך לשכונת התקווה מנצחת בתוצאה 1:2, וזוכה בגביע. באותה עונה זוכה גם הפועל באליפות ה-3 ולוקחת בפעם השנייה בתולדותיה דאבל. מתוך עיתון "דבר" שסיקר את משחק הגביע: "הגביע הארצישראלי ל'הפועל'! קהל אלפים מילא היום את מגרש 'המכבי' בהיפגש 'הפועל' תל אביב ו'המכבי' תל אביב, בתחרות הגמר לגביע הארצישראלי. המשחק היה ער ונאה. בצדק זכתה קבוצת 'הפועל' בגביע. משחקה עלה בהרבה על משחקה של 'המכבי' אשר הופיעה במלוא הרכבה, אבל משחקה היה חלש ובמחצית השנייה של המשחק עלתה עליה קבוצת 'הפועל' במחלקה שלמה. הרכב 'הפועל': מליקה, דורן, גבאי, רבינוביץ, דז'אמפה, נודלמן, זימון, פוכס, בוצ'קה ושלמה.
הפועל תל אביב זוכה בדאבל שני 28.5.1938
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-4 1939/1940
הפועל תל אביב מנצחת את מכבי תל אביב בתוצאה 2:6 (1:3 במחצית).
ניצחונה הגבוה ביותר של הפועל תל אביב בדרבי, בכדורגל, במסגרת הליגה. 13.6.1942
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-5 1943/1944
הפועל תל אביב זוכה בגביע ה-5 1944/1945
אצטדיון "באסה" היה במקור מגרשה של הקבוצה הערבית שבאב אל ערב ("הנוער הערבי"). שמו של האצטדיון - "באסה" (בערבית: بصة‎ - ביצה) נבע משמה של השכונה בה הוקם אשר נקראה על שם הביצות שהיו באזור. לימים נבנה על שטח האצטדיון, אצטדיון בלומפילד בו משחקת הקבוצה עד היום.
הפועל תל אביב מתחילה לשחק באצטדיון "באסה" ינואר 1949
באותה שנה לא התקיימו משחקי הליגה בגלל שביתת שופטים, ולכן החליטו שני המועדונים לקיים דרבי ידידותי. על המשחק מתוך עיתון "דבר": "השופט פסק בעיטה חופשית מ-18 מטר נגד מכבי תל אביב. שחקני מכבי תל אביב יצרו קיר כדי לחסום את השער, אך שחקני הפועל רצו דווקא להיכנס לתוך הקיר, דבר ששחקני מכבי רצו למנוע בהתאם לחוק. השחקנים התחילו לדחוף איש את רעהו. פלמן, שחקן הפועל הידוע (בוצ'קה) סטר על לחיו של אלי פוקס. התחילה התפרעות הקהל והמשחק הופסק... בינתיים נעלם גם שעון היד של השופט רוזנבאום." זה היה, כנראה, הדרבי היחיד שפוצץ אי פעם.
הפועל ומכבי תל אביב נפגשות למשחק דרבי ידידות שמתפוצץ. 14.10.1950
במסגרת מסע משחקי אימון באנגליה נפגשה הפועל עם ארסנל, באצטדיון הייבורי, מול 70 אלף איש. המשחק שהסתיים בתוצאה 1:6 זכור במיוחד למקומיים מאחר והיה המשחק הראשון שהתקיים לאור זרקורים. בעיתון "דבר" נכתב: בידיעה אין הפתעה ולא אכזבה לא בשבילנו ולא בשביל האנגלים. שני הצדדים ידעו היטב את ההבדל שבין רמת הקבוצות האנגליות – שהן מהצועדות בראש בכדורגל האנגלי והאירופי – לבין קבוצתנו. עם זאת ידענו עוד, כי הקהל הספורטיבי האנגלי יודע לכבד מנוצחים שאינם נרתעים מפני מאבק ולוחמים על כבודם במלוא יכולתם."
הפועל תל אביב במשחק חוץ מול ארסנל, מהליגה האנגלית 19.9.1951
לאחר משחקה מול ארסנל, במסגרת מסע משחקי אימון באנגליה, פוגשת הפועל את מנצ'סטר יונייטד ומפסידה בתוצאה 6:0 (0:0), כאשר כל השערים מובקעים תוך 35 דקות. מתוך עיתון "דבר": "במזג אוויר של סער וגשם, התייצבה היום קבוצת הפועל תל אביב, למשחקה השני באנגליה – עם 'מאנצ'סטר יונייטד'. בהרכב הקבוצה הוכנסו שינויים. ליד חודורוב הוצבו בהגנה: ו. גלאזר, בשורת הרצים – בלויט- וייס-צימרמן; ובהתקפה: איזיק- ילובסקי- סטודינסקי וראסקין. שחקני הפועל מגלים משחק משמח-לבב כל חובב ספורט יהודי. אף שרגליהם מועדות פעם בפעם במגרש הדומה לגלדת (קשה כסוליית הנעל), הרי הם נראים בטוחים ואמיצים ומשיבים מלחמה עזה ביותר אל שער מנצ'סטר. מפליאה לעשות לא רק ההגנה – שחודורוב מהווה לה כרגיל, את ה'מסמר' של כל המשחק – כי אם גם ההתקפה. פריצותיו של סטודינסקי מסכנות את שער מנצ'סטר. לאחר פנדל לטובת הפועל, שאינו מנוצל הקרב מחריף, ובחורינו, העולים על עצמם, מעוררים התפעלות כללית. במחצית השנייה לא עמדו לקבוצת הפועל כוחותיה והמשחק נסתכם ב-0:6. לכל חברי המשלחת שלום וכולם מאחלים למשפחותיהם ולכל היישוב בישראל: שנה טובה ומבורכת."
הפועל תל אביב במשחק חוץ מול מנצ'סטר יונייטד, מהליגה האנגלית "משחק משמח-לבב כל חובב ספורט יהודי." 26.9.1951
הפועל משחקת מול הפועל ר"ג ומסיימת את המשחק בניצחון מוחץ 0:8.
הניצחון הגבוה ביותר של הפועל תל אביב 28.3.1953
דרבי בלתי נשכח המתקיים במגרש הבוצני ביפו ומסתיים בניצחון של הפועל 4:2 על מכבי תל אביב. בעקבות המשחק חלפה הפועל על פני מכבי בטבלה ונשארה במקום הראשון עד לסיום העונה. בהרכב: חודורוב, פיימן, צינוביץ, בלוט, לבקוביץ, ב. גולדשטיין, ד. גולדשטיין, טיש, חיים גלזר, רוזנבוים, מיכאלוב. מאמן: יאזבנצ'יק. הפועל משחקת בתלבושת פסים, אדום-לבן. במדור הספורט של השבועון "רימון" נכתב: "הדרבי התל אביבי, שהתחולל באיצטדיון הבוצני ביפו, משך אליו, למרות הקור, אלפי צופים, שבאו לראות במו עיניהם את המאבק בין שתי הקבוצות הראשונות בצמרת הליגה הלאומית. איש לא קיווה להצגה מרהיבת עין מבחינה טכנית, אך דרבי נשאר למרות הכל דרבי. מוכרי הגרעינים התבססו בין שלוליות הבוץ, ואילו דוכני הפלאפל הציעו כיבודים דשנים. למרות המים, היה המשחק בין הקבוצות התל אביביות של 'הפועל' ו'מכבי' חריף וסוער. אחדים אף הרחיקו לכת וכינוהו כתחרות המרתקת ביותר בשנים האחרונות. אנשי 'הפועל' הוכיחו ע"י ניצחונם (2:4), שמלאכתו של מאמנם היוגוסלבי, איבן איזבנצ'יק, אינה לשווא, ואילו קבוצת 'מכבי' נחלה את הפסדה הראשון בעונה זו. אוהדי 'מכבי', שלא השלימו עם ירידת אליליהם במנוצחים, תלו את האשמה במשחק האולטרה-אלגנטי של חלוצי 'מכבי', שחלקם אפילו לא לכלך את חולצתו..."
בדרך לאליפות, דרבי סוער במגרש הבוצני ביפו. 20.1.1957
הפועל מבטיחה את האליפות בניצחון 1:0 על האחרונה בטבלה מכבי יפו, מבעיטה חזקה, מ-25 מטר, של אשר בלוט בדקה ה-78. היא מסיימת ראשונה עם 28 נקודות, לפני הפועל פתח תקווה עם 24. מאזנה הכולל בעונה עומד על 13 ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. מלך השערים הוא מיכאל מיכאלוב, שלזכותו 11 שערים.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-6, ה-1 מאז קום המדינה 31.3.1957
את המצעד לפני המשחק הובילה כוכבת הקולנוע מריליו מונרו, ובין שחקני הנבחרת שהשתתפו בו היו גם כוכבי הפועל ת"א כגון אמציה לבקוביץ והשוער יעקב חודורוב. במשחק עצמו ניצחה הנבחרת האמריקאית בתוצאה 6:4. לימים סיפר חודורוב: "בסיום המשחק ניגש אלי מנהל הנבחרת ושאל אותי איך ספגתי שני שערים נגד קבוצה כזו. בחייך, עניתי לו, העיניים שלי היו במקום אחר לגמרי...". מרילין מונרו פותחת את המשחק - http://youtu.be/39MgKrcSc2k
הפועל תל אביב במשחק ראווה באבוט פילד בניו יורק מול נבחרת כוכבים אמריקאית, לכבוד חגיגות העצמאות לישראל. 12.5.1957
נחמיה בן אברהם היה מבכירי כתבי הספורט שפעלו בישראל וממייסדי היומון "חדשות הספורט". לאחר מותו, ב-1979 קראה ההתאחדות לכדורגל בישראל לגביע אלוף האלופים, שנערך מידי שנה בין אלופת הליגה למחזיקת הגביע, על שמו. הקבוצה זכתה בגביע פעמים נוספות בשנים: 1966, 1970, 1971 ו-1981.
הפועל תל אביב זוכה בפעם ה-1 בגביע אלוף האלופים ע"ש נחמיה בן-אברהם 1957
בגמר הגביע בעונת מנצחת הפועל את הפועל פתח תקווה, הקבוצה שזכתה באליפות חמש פעמים ברציפות בין השנים 1959-1963, בתוצאה 1:2, משערים של דני גולדשטיין וגדעון טיש.
הפועל תל אביב זוכה בגביע ה-6 בעונת 1960/1970 1970
בעקבות תרומה שהתקבלה מקרן האחים בלומפילד ע"ש לואיס וברנרד בלומפילד, יהודים מקנדה, הוקם על אצטדיון "באסה" המיושן, אצטדיון חדש, שנקרא על שמם- אצטדיון בלומפילד, לטובת משחקי הפועל. המשחק הראשון באצטדיון החדש נערך ב-13 באוקטובר 1962, לעיני 8,000 צופים , כאשר הפועל תל אביב ושמשון תל אביב סיימו בתוצאה 0:0. ב- 12 לדצמבר נחנך רשמית האצטדיון כאשר שיחקה הפועל תל אביב נגד קבוצת ס.ק. אנסחדה מהולנד, משחק שהסתיים בתוצאה 1:1 (שיוויון של בורסוק בדקה ה-83(. במקור יועד המשחק להיערך בין סגל הנבחרת לקבוצה ההולנדית וכך אף נמכרו הכרטיסים למשחק, אך מרכז הפועל טען כי קבוצת הפועל תל אביב מתאימה יותר מכל להיות זו שתחנוך את האצטדיון. לפני המשחק התקיים טקס בנוכחות מזכיר ההסתדרות בקר, ראש העיר נמיר ושגרירי הולנד וקנדה ומכובדים רבים.
חניכת אצטדיון בלומפילד 2.12.1962
מחזור 30 ואחרון בליגה והפועל מובילה את הטבלה עם 36 נקודות. הכוח והפועל פתח תקווה במקום השני והשלישי עם 35 נקודות לכל אחת. הפועל משחקת בנתניה, לעיני 6,000 צופים, ארבעה ימים אחרי שנוצחה בחצי גמר הגביע על ידי בני יהודה ומפסידה את המשחק בתוצאה 0:1. הכוח, שמנצחת את מכבי תל אביב בתוצאה 1:3, זוכה באליפות. הארי גיים, מאמנה האנגלי של הפועל, על אובדן האליפות: "כדורגל הוא משחק מוזר. יום אחד הנך בצמרת והכל נראה ורוד, ולמחרת איבדת את הכל. זה בדיוק מה שקרה השבוע להפועל תל אביב. עמדנו על סף הצלחה גדולה, ולבסוף לא זכינו בכלום. האשמה היא רק בנו. היתה לנו הזדמנות טובה לנצח בנתניה ולא ניצלנו אותה. משום כך, איננו יכולים לבוא בטענות לאיש. דבר אחד ברור לי ונראה לי כי הרוב הגדול יסכים עמי, הפועל תל אביב הציגה העונה את הכדורגל הטוב ביותר בארץ. בכל המשחקים השתדלו הבחורים להציג משחק נאה. מעולם לא הסתגרנו בהגנה ולא שיחקנו בשיטת הבונקר. תמיד חיפשנו את הדרך לשער ואני בטוח שהקהל נהנה ברוב משחקינו. הקבוצה היתה ראויה לתואר האליפות."
האליפות חומקת במחזור האחרון 5.6.1965
בעונה זו כל קבוצה שיחקה נגד יריבתה פעמיים ברצף, בבית ובחוץ. שיטה מיוחדת זו נבחרה כדי להבטיח שבסיבוב השני לא יהיו משחקים של הפועל נגד הפועל ושל מכבי נגד מכבי.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-7 1965/1966
הפועל תל אביב השתתפה פעמיים בגביע אסיה והייתה לזוכה הראשונה בהיסטוריה בטורניר שהתקיים לראשונה בעונת 1966/67. משחק הגמר נגד סלניור ממלזיה, התקיים בבנקוק. הפועל, בתלבושת כחולה-לבנה שיחקה נגד סלנג'ור ממאלזיה. רחמינוביץ' הבקיע את שער הניצחון בפנדל והמשחק הסתיים בתוצאה 1:2. הקפטן, חיים נוריאלי, הניף את גביע הזהב.
הפועל תל אביב זוכה בגביע אסיה במסגרת אליפות אסיה לקבוצות 19.12.1967
מעטות הזכיות בתולדות המועדון שהיו יותר מתוקות ודרמטיות מזו של 1969. לאחר שעקפה במחזור הלפני אחרון את מכבי תל אביב שהובילה את הליגה במשך 19 מחזורים, הפועל מנצלת תיקו של מכבי מול שמשון ת"א, ובמחזור ה-30, בעזרת ניצחון דחוק 1:0 על מכבי שעריים בחוץ לעיני 7,000 צופים, זוכה בתואר, תוך שהיא מורידה את שעריים לליגה השניה. המאמן רוזנבוים פרץ בבכי, והשחקנים ההמומים נישאו על כפיים על ידי האוהדים המאושרים.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-8 לעונת 1968/1969 במחזור האחרון 21.6.1969
הניצחון הגבוה ביותר: הפועל תל אביב- הפועל ב"ש 0-8 1969/1970
משחק הגמר, נגד הפועל ירושלים מסתיים בניצחון 1:0 להפועל מגול של פייגנבוים בדקה ה-39. הרכב: אריה בז'רנו, שמעון בן-יהונתן, ישראל גולדשטיין, דוד פרימו, נחמן קסטרו, אברהם כהן, יעקב שני, יעקב רחמינוביץ', יונה זליקובסקי, שייע פייגנבוים, יחזקאל חזום. מאמן: הארי גיים.
הפועל תל אביב זוכה בגביע ה-7 בעונת 1971/1972 1972
מחזור 32, אחד לפני סיום הליגה, 7 קבוצות מועמדות להיות היורדת ה-4 לליגה הלאומית, ביניהן הפועל ומכבי הנפגשות לדרבי. המשחק שמתקיים בבלומפילד לעיני 22 אלף צופים, מסתיים בניצחון של הפועל בתוצאה 2:1 משערים של חזום ופייגנבוים והקבוצה מבטיחה את הישארותה בליגה. יהושע שגיא כותב ב"חדשות הספורט": "זר לו היה נקלע אתמול לבלומפילד, ודאי לא היה מבין זאת: שתי התל אביביות הגדולות בדרבי עירוני משלהב זו מול זו, עם התלהבות עצומה, על רקע תפאורה מרגשת, צבעי הצהוב-שחור (מכבי) והאדום-לבן (הפועל) מתערבים זה בזה על משטח הדשא וביציעים – ועל מה כל המאבק הגדול? לא על יוקרה עירונית, אלא פשוטו כמשמעו: על זכות הקיום בליגה העליונה."
הפועל תל אביב ניצלת מירידה בעונה 1975/1976 5.6.1976
בתחילת שנות השמונים שיחקה הפועל מול ארסנל האנגלית שהגיעה לארץ והשאירה בישראל את סט התלבושות שלה. הפועל עשתה בו שימוש חוזר כתלבושת לשחקנים, כך שניתן לראות את סמלי שתי הקבוצות על אותה חולצה.
הפועל תל אביב בתלבושת ארסנל 1980
במחזור ה-6 של עונת 1980/1981, מבקיע טורק את אחד השערים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, מ-40 מ' שזכה לכינוי הריפעטיל המפורסם במחזור ה-6 של עונת 1980/1981, מבקיע טורק את אחד השערים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, מ-40 מ' שזכה לכינוי הריפעטיל המפורסם תחתיי מגדלות עיר דוד/ מולי זוכוביצקי בשער/ עוד אוקרן בהילוך החוזר/ עת אטוס לפינה עליונה/ אך כרגע, חופשי ומכונף/ אני עף לי ועף לי ועף עלי מוהר, מתוך הבלדה על הריפעטיל, 1980 וידיאו הבעיטה- http://youtu.be/OHDBE09rByc
הריפעטיל של ג'ימי טורק 18.10.1980
הפועל מביסה את מכבי פתח תקווה בתוצאה 1:5 וזוכה באליפות. 10,000 צופים רואים בבלומפילד שערים של לנדאו, סיני, שבתאי לוי (2) ושער עצמי. שבוע אחר כך, במחזור האחרון, עושה הפועל את הקפת האליפות, אחרי תיקו 1:1 מול ראשון לציון. אקהויז ומשה סיני נבחרים כשחקנים המצטיינים של העונה.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-9 בעונה 1980/1981 16.5.1981
הפועל מנצחת 3:2 את מכבי תל אביב ומבטיחה את זכייתה בגביע המדינה עם היד של גילי- שער מחלוקת שעוד ידובר בו רבות. כך סיקר "דבר" את שער הניצחון: "משה סיני חטף כדור מהתקפת מכבי תל אביב ושלח כדור 'עומק' לעברו של לנדאו, שפתח במרוצה לעבר הכדור הגבוה ביחד עם אבי כהן. מרכוס, שוער מכבי, שהבחין בסכנה הנשקפת, יצא משערו ובניסיון להרחיק בעט את הכדור לגופו של לנדאו. משם נהדף הכדור לעבר שער מכבי ובמרוץ הנוסף לכדור התרוממו יחד אבי כהן וגיל לנדאו לפני קו השער. אבי כהן ניסה לנגוח הצדה, אולם במאוץ המהיר הדף גיל לנדאו את אבי כהן קדימה כשהכדור חודר לרשת מראשו של כהן – 2:3. אחרי המשחק התברר שיד הזהב של גילי היא שהביאה להפועל את הגביע.
הפועל תל אביב זוכה בגביע המדינה ה-8 לעונת 1982/1983 לאחר 11 שנים בלי גביע 1.6.1983
מחזור 8 לעיני 3,000 צופים, אלי כהן מנצח על הצגה בבלומפילד כאשר הפועל תל אביב מביסה את מכבי פתח תקווה 1:5 בזכות ארבעה שערים שלו ושער של ז'אנו.
אלי "קוקוס " כהן מנצח על הצגה בבלומפילד 14.12.1985
מחזור 28, הפועל, לעיני 2,000 צופים בבלומפילד, מפרקת 1:5 את מכבי נתניה בדרך לאליפות. אלי כהן ושבתאי לוי מבקיעים שני שערים כל אחד, סיני מבקיע את החמישי. את השער לנתניה מבקיע קשר צעיר בשם שלום תקווה. פ. עובדיה, "דבר": "חניכיו של דוד שוייצר עשו במחצית הראשונה ככל העולה על רוחם ורק חוסר מזל מנע מהם הבקעת מנת שערים כפולה. ה'מאסטרו' משה סיני חילק לחברים כדורים למכביר ובעצמו הבקיע את אחד השערים."
"המאסטרו", משה סיני 10.5.1986
במשחק המכריע האחרון של העונה מבקיע בדקה ה-86 גילי לנדאו שער מול מכבי חיפה לאחר ספק נבדל פסיבי של אלי יאני והפועל מנצחת 0:1 וזוכה על חשבונה באליפות. הפועל מסיימת את העונה עם 59 נקודות והפרש שערים 26-52. למכבי חיפה 57 נקודות והפרש שערים 18-47. ינקה אקהויז: "משחק האליפות של עונת 1985/1986 חרוט לי בזיכרון. זה היה המשחק הראשון ששודר בטלוויזיה בשידור ישיר. שיחקנו נגד מכבי חיפה, הם היו מקום ראשון, אנחנו שני, להם הספיק תיקו כדי לזכות באליפות, אנחנו היינו צריכים לנצח. באנו שעתיים לפני המשחק. בדרך למגרש ראינו אלפי אוהדים בדרך למגרש וגם הרבה כאלה שחזרו, כי לא היה מקום והם מיהרו לראות את השידור בבית. היתה אווירה מדהימה, איצטדיון מלא. חיפה לחצו אותנו אבל הרבה בזכות ההכנה של דוביד היתה לנו אמונה שנצליח לנצח. היינו רגועים ושיחקנו בסבלנות ובשקט. גילי אפילו חלם שייכנס לשחק וייתן את הגול. מצד שני, מכבי חיפה, למרות שהספיק להם תיקו, לא היו מוכנים פסיכולוגית כמו שצריך. ברוך ממן שהיה הכוכב הגדול שלהם, כל הזמן הלחיץ את השחקנים. הם פשוט לא עמדו בלחץ. בדקה ה-86 גילי בעט והמזל היה שהבעיטה לא התלבשה לו. הכדור פגע לו במגן העצם, עשה קשת מעל אבי רן ונכנס."
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-10 בעונה 1985/1986 24.5.1986
שנה פחות יום ממשחק האליפות בעונה הקודמת, הפועל תל אביב מנצחת את בית"ר נתניה 1:2 משערים של שבתאי לוי (מבישול של משה סיני) ומוריס ז'אנו. יוסי משורר, "דבר": "ז'אנו מילט סופית האלופה מאשתקד מירידה לליגה הארצית".
הפועל תל אביב שוב ניצלת מירידה בעונה 1986/1987 23.5.1987
אליפות שלישית בשנות ה-80. בלומפילד מארח 12 אלף צופים והפועל מנצחת 1:2 את הפועל באר שבע וזוכה באליפות. אלי כהן נבחר ל"שחקן העונה". עלי מוהר כותב את שיר האליפות- "השדים האדומים"- http://www.youtube.com/watch?v=Lu8h4a3jlpE יצחק קלפטר מלחין, ומבצעים יגאל בשן, חנן יובל וקלפטר עצמו. השיר עדיין מנוגן במערכות הכריזה של אצטדיון בלומפילד לפני משחקי הבית של הקבוצה.
הפועל תל אביב זוכה באליפות ה-11 בעונה 1987/1988 28.5.1988
שני מחזורים לסיום, הפועל מפסידה 1:0 לבני יהודה, מאבדת את הסיכוי האחרון להישאר בליגה הלאומית ויורדת לליגה הארצית לאחר שזכתה באליפות בעונה שקדמה לה. זהו בסה"כ המקרה השני של אלופה היורדת ליגה בעונה לאחר הזכייה (הראשונה לעשות זאת הייתה הפועל כפר סבא בעונת 1982/83)
הפועל תל אביב יורדת לליגה הארצית בעונה 1988/1989 20.5.1989
"חדשות ספורט וטוטו": "הפועל תל אביב משחקת נכון לעכשיו בליגה הארצית, מצבה לוט בערפל. אבל הפועל תל אביב היא קבוצת העשור, הקבוצה שעשתה את הכדורגל של שנות השמונים. שלוש אליפויות, גביע המדינה ועוד הישגים עד לנפילה הגדולה בשנה שעברה."
הפועל תל אביב "קבוצת העשור" 28.12.1989
יום ראשון, הפועל מבטיחה את חזרתה לליגה הראשונה לאחר ניצחון 0:6 במחזור האחרון על מכבי רמת עמידר ועונה אחת בארצית. אלי כהן: 'לא היה רע, הכרנו מקומות בארץ. " עד היום מספרים כי כדי להבטיח את הניצחון דאג מאמן הפועל דוביד שווייצר להרטיב את המגרש בלי ידיעת שחקני עמידר, שעלו לשחק בלי פקקים מתאימים בנעליים.
הפועל תל אביב חוזרת לליגה הלאומית בעונה 1989/1990 13.5.1990
הפועל משחקת בליגה הלאומית ולא יורדת ליגה אבל אלה היו מהשנים הקשות ביותר בתולדותיה. ספגנו בהן תבוסות משפילות במשחקי דרבי ובהרבה משחקים אחרים, כמעט ירדנו שוב לליגה הארצית והפסדנו בלי סוף, כולל הפסד בגביע לקבוצה מהליגה הארצית והפסדים לקבוצות החלשות ביותר בליגה הלאומית. באותם שנים כותב עלי מוהר לאיינשטיין את השיר "אמרו לו" ובין מילות השיר ניתן למצוא את המשפט, שלימים נעשה מפורסם, "אמרו לו שהחולצה האדומה זאת לא מציאה", המתייחס לימי השפל של הקבוצה. הקליפ לשיר- http://youtu.be/GJmhqSOKVpc
שש שנים נוראות 1991-1996
הקבוצה מההסתדרות נמכרת לקבוצת משקיעים פרטיים בראשות סמי סגול, מושיק תאומים, מוטי אורנשטיין ורפי עגיב שמחזירים את המועדון המפואר והגוסס למקום הראוי לו – צמרת הכדורגל הישראלי. הכל נמכר. נעשינו לנטל, אנו וזכרונותינו, בסופו של דבר נמכרנו. היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא. איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו עלי מוהר, מקונן על מכירת הקבוצה לבעלות פרטית. בעונה זו ניצלה הפועל מירידה לאחר שנאבקה בתחתית עד סיום העונה. במחזור ה-26 מנצחת 1:2 בדרבי ושני מחזורים אחר כך מביסה את בני יהודה 1:4.
קונים את הפועל תל אביב 1996/1997
דרבי במחזור 24. המחצית הראשונה מסתיימת בתיקו אפס, אבל במחצית השנייה נוקמת הפועל במכבי על ההשפלות בשנות ה-90 ומנצחת בתוצאה 0:3, בזכות שני שערים של עופר שטרית ושער אחד של סבסטיאן סימרוטיץ'.
נקמה בדרבי 28.3.1988
בעונה זו, תקופה חדשה בהפועל תל אביב, שנאבקת עם בית"ר ירושלים על האליפות עד למחזור האחרון, מחזור 29, בו בית"ר ירושלים ראשונה בטבלה עם 63 נקודות והפועל אחריה, עם 62 נקודות. משחק השרוכים הוא שמה של פרשה בכדורגל הישראלי, שאירעה בעקבות המשחק בין הפועל בית שאן לבין בית"ר ירושלים שנערך באצטדיון קריית אליעזר ב-2 במאי 1998 וחרץ את גורל האליפות לעונת 1997/98. במסגרתה, נטען כי בית שאן היטתה את המשחק לטובתה של בית"ר, מפני שכבר הובטח לה 10 דקות לפני סופו מקומה מעל לקו האדום, מה שהעניק לה מקום בליגה הבכירה לעונה נוספת, ובכך עזרה לבית"ר לזכות באליפות על חשבונה של הפועל תל אביב. http://www.youtube.com/watch?v=Z8VA39Db1Iw
משחק השרוכים בעונת 1997/1998 2.5.1998
הארגון מייסד לראשונה את פעילות האוהדים ה"שרופים" שבשער חמש בבלומפילד, אשר נחשב לשער האוהדים ה"שרופים" מאז אמצע שנות התשעים אז עברו אליו האוהדים בעקבות סגירת שער 7 ע"י מאמן הקבוצה דאז משה סיני, בשנת 1.12.2009, בעקבות שיתוף פעולה עם הנהלת אצטדיון בלומפילד, עיצב הארגון מחדש את הכניסה לשער 5 בעזרת גרפיטי וקיר הנצחה להיסטורית המועדון על מחלקותיו השונות.
הקמת ארגון "אולטראס הפועל"- ארגון האוהדים הגדול של הפועל תל אביב 1999
שנה אחרי משחק השרוכים, באצטדיון ר"ג, זוכה הפועל בגביע המדינה בכדורגל לאחר ניצחון 1:1 (1:3 בפנדלים) על בית"ר ירושלים בגמר משערים של סביליה לבית"ר ושלום תקווה להפועל. פנדלים: שאנדור בועט, אלימלך הודף; עידן טל בועט פנימה. 0:1 להפועל. אסי דומב בועט למשקוף. עדיין 0:1. סימרוטיץ' מדייק. 0:2. שאלוי בועט ומבקיע. 1:2. טועמה מחטיא. עדיין 1:2. סביליה בועט ואלימלך הודף. עדיין 1:2. גרשון בועט. 1:3 להפועל.
הפועל תל אביב זוכה בגביע ה-9 לעונת 1998/1999 19.5.1999
קשטן חוזר להפועל לקדנציה נוספת, ארוכה יותר, אשר במידה רבה קיבעה את תדמיתו הציבורית. קשטן בנה לאורך כל התקופה קבוצות שהתאפיינו בקשיחות הגנתית ומשמעת, והסתמכו פחות על יכולת התקפית. לקהל הרעב לתארים של הפועל הדבר לא שינה כהוא זה, וקשטן ידע לנצל זאת היטב.
דרור קשטן חוזר להפועל תל אביב 1999/2000
13.5.2000- הפועל מסיימת בתיקו בחוץ 1:1 עם בני יהודה ומבטיחה את זכייתה באליפות ה-12. 17.5.2000- גמר הגביע באצטדיון רמת-גן, לעיני 42 אלף צופים. הפועל פוגשת את בית"ר ירושלים שנה שנייה ברציפות למשחק מהדרמטיים שנראו במעמד זה מזה שנים. לאחר 2:2 בתום 120 דקות משערים של דיאן רצ'וניצה וסלים טועמה להפועל, מנצחת הפועל בפנדלים 2:4 משערים של שמעון גרשון, דניס אונישנקו, אילן בכר ודיאן רצ'וניצה. סרט- "דאבל 2000"- http://youtu.be/CVNYeUpDaOc עונה זו מכונה "עונת התינוקות של קשטן", משום שארבעה מהשחקנים המובילים של הקבוצה, שהובילו אותה להישג המרשים: סלים טועמה, פיני בלילי, כפיר אודי ועמרי אפק, היו שחקנים בגילאים 18-20.
הפועל תל אביב זוכה בדאבל 3 בתולדותיה בעונה 1999/2000 מאי 2000
השיר נכתב ע"י איינשטיין לרגל זכייתה של הפועל ת"א, קבוצתו האהובה, באליפות המדינה בכדורגל. http://youtu.be/2wzVd4g1FbQ
אריק איינשטיין מוציא את השיר "אדומה שלי" 2000
לאחר שמנצחת את צ'לסי, בתוצאה 0:2, משערים של גרשון (פנדל) וקלשצ'נקו, במסגרת הסיבוב השני של גביע אופ"א שהתקיים בבלומפילד ב-18.10.2001, יוצאת הפועל למשחק גומלין בסטמפורד ברידג'. שם היא מסיימת בתיקו 1:1, מגול של אוסטרץ, אחרי בישול פנטסטי של פישונט, ועולה לסיבוב השלישי. במשחק זה מציג שביט אלימלך את אחד המשחקים הגדולים של שוער ישראלי מאז ומעולם. ההרכב של הפועל: אלימלך, בכר, גרשון, דומב, אנטבי, אבוקסיס, פישונט, הולמאי, אונישנקו, קלשצ'נקו, אוסטרץ. מחליפים: טועמה, פישונט, הלל.
המסע המופלא באירופה- הפועל תל אביב נגד צ'לסי 11.1.2001
לאחר שב- 20.11.2001, במסגרת הסיבוב השלישי בגביע אופ"א, מנצחת הפועל את לוקומוטיב מוסקבה בתוצאה 1:2 בבלומפילד. יוצאת הקבוצה למשחק הגומלין במוסקבה שנערך במינוס 14 מעלות. הפועל מנצחת בתוצאה 1:0 ועולה לשמינית גמר גביע אופ"א. הרכב הפועל: אלימלך, בכר, גרשון, דומב, אנטבי, פישונט (לוז), אונישנקו, הולמאי, טועמה (הלל), קלשצ'נקו (בלילי), אוסטרץ.
המסע המופלא באירופה- הפועל תל אביב נגד לוקומוטיב מוסקבה 4.12.2001
מתחם אימונים חדש מוקם בשביל מחלקת הכדורגל, מול בית החולים "וולפסון" בחולון, ומחליף את אצטדיון בלומפילד כמתחם האימונים של כל מחלקות המועדון. לאחר מותו של שוער העבר האגדי של הקבוצה, יעקב חודורוב, הוחלט בינואר 2008 לשנות את שם המתחם ולקרוא לו על שמו והמתחם נחנך מחדש בטקס מיוחד. ביולי 2012, במסגרת שיפוצים שקיימו אוהדי הקבוצה במתחם האימונים, צויר דיוקן של חודרוב על אחד מקירות המתחם.
חניכת מתחם אימונים חדש- וולפסון, לימים "חודרוב" 2002
לאחר שהמשחק הראשון בבלומפילד, שנערך ב-21.2.2002, מסתיים בתיקו אפס, מגיעה הפועל לאצטדיון הטארדיני בפארמה, מנצחת בתוצאה 1:2 ועולה לרבע גמר גביע אופ"א. הפועל: רחמין, בכר, גרשון, הלל (טועמה), אנטבי, אבוקסיס, הולמאי, אונישנקו, פישונט, בלילי (אודי), אוסטרץ (לוז)
המסע המופלא באירופה- הפועל תל אביב נגד פארמה, משחק הגומלין. 28.2.2002
במסגרת רבע גמר גביע אופ"א, מארחת הפועל ב-14.3.2002 את מילאן. המשחק מועבר לקפריסין בשל הפיגועים בארץ והפועל מנצחת בתוצאה 0:1, משער של קלשצ'נקו. משחק הגומלין נערך באצטדיון סאן סירו והפעל מפסידה בתוצאה 2:0 ומסיימת את דרכה בגביע אופ"א. כשמונת אלפים אוהדי הפועל היו בסאן סירו ובמשך שעה וחצי אחרי המשחק נתנו, למרות ההפסד, תצוגת עידוד בלתי נשכחת. הפועל: אלימלך, בכר, גרשון, דומב, הלל (אודי), אונישנקו (טועמה), אבוקסיס, הולמאי, פישונט, קלשצ'נקו (בלילי), אוסטרץ.
המסע המופלא באירופה- הפועל תל אביב נגד מילאן 21.3.2002
הפועל תל אביב זוכה לראשונה בגביע הטוטו 2001/2002
זכויות הניהול של הקבוצה מועברות לקבוצת אנשי עסקים בראשות מוני הראל, שמעון ציטרון ושחר בן-עמי כשהראל הופך ליו"ר הקבוצה בעוד שסמי סגול נותר הבעלים המחזיק ב-80% ממניות הקבוצה. להראל זוהי קדנציה שנייה בקבוצה לאחר שעמד בראשה במהלך שנות ה-90, טרם מכירתה לקבוצת סגול.
מוני הראל ממונה ליו"ר הפועל תל אביב 2004/2005
מאוהדיה הידועים של הקבוצה. כפזמונאי, משורר, בעל טור וסופר מוכשר הביע את אהבתו למועדון בכל דרך אפשרית. בטורו השבועי "בשער" בעיתון העיר עיצב את תרבות האהדה של דור שלם. יותר מהכול זכור הסיום של אחד מטוריו "התחזית: נפרק אותם 1:0", אשר בו השתמשו האוהדים בשלט אשר הונף לזכרו במשחק לאחר פטירתו בדצמבר 2006. "קבוצת הכדורגל הכי מעצבנת במאה האחרונה, במילניום, במילניום הקודם, בזה שלפניו, בזה שלפני זה שלפניו, היא ללא עוררין הפועל תל אביב... מה שעוד מעצבן בהפועל הוא שלמרות כל הדברים האלה היא הקבוצה הכי שגיבה, כבירה, אדומה, אדירה, דורסנית, מוחצת, התקפית, ושוב פעם שגיבה, במאה ה-20, במילניום, במילניום הקודם, ובזה שלפני הקודם. מדהים, לא? וגם מעצבן עלי מוהר "בשער" 31 בדצמבר, 1999
עלי מוהר הולך לעולמו 30.12.1948-30.11.2006 1.12.2006
לאחר ניצחון בגמר על בני יהודה משער של איליה יבוריאן בדקות הסיום. בליגה סיימה הפועל במקום השני לאחר שהקדימה במאבק על הסגנות את בית"ר ירושלים.
הפועל תל אביב זוכה בגביע המדינה ה-11 לעונת 2005/2006 9.5.2006
במשחק הגמר מול הפועל אשקלון, מהליגה הלאומית, מנצחת הפועל 1:1 (5:4 בפנדלים) וזוכה בגביע. שחקני הקבוצה מניפים את הגביע וחוגגים את הניצחון http://wiki.red-fans.com/index.php?title=%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94:Cup.jpg
הפועל תל אביב זוכה בגביע המדינה ה-12 לעונת 2006/2007 16.5.2007
הפועל תל אביב מביסה בדרבי את מכבי תל אביב 0:3 במחזור האחרון בליגה.
משחקו האחרון בקריירה של יוסי אבוקסיס 27.5.2007
תחת ניהולו של יצחק שום מעפילה הקבוצה לשלב הבתים של גביע אופ"א לאחר ניצחון על דומז'אלה. במחזור השלישי של הטורניר. הפועל נותנת תצוגה מרשימה ומנצחת 4-2 את פריס סן ז'רמן בפארק דה פראנס. במשחקו השני של ניר לוין כמאמן, לאחר שהחליף את שום שהסתכסך עם ההנהלה, משיגה הקבוצה ניצחון ביתי על גלזגו ריינג'רס 1-2 במסגרת שלב 32 האחרונות בגביע אופ"א, אך לבסוף לא מעפילה לשמינית הגמר לאחר שמפסידה בסקוטלנד.
גביע אופ"א- הגעה לסיבוב הנוקאאוט 2006/2007
ב-25 בנובמבר 2007, 10 מחזורים מפתיחת העונה כאשר הפועל נמצאת אחרונה בטבלה עם ניצחון יחיד ו-6 נקודות ליגה בלבד, מכריז גיא לוזון על התפטרותו והסקאוט יוסי אבוקסיס ומאמן הכושר רון ציבלין ממונים למאמניה הזמניים של הקבוצה. ב-4.12, אלי גוטמן, שהתפטר מקבוצתו הקפריסאית א.א.ל. לימסול, ממונה למאמנה הקבוע של הקבוצה בעוד שאבוקסיס הפך לעוזר המאמן וציבלין חזר לתפקידו כמאמן הכושר. את העונה הזו מסיימת הפועל במקום ה-7 ונחלצת ממאבקי התחתית, לאחר שגוטמן מחולל בקבוצה מהפך. בין השחקנים בלטו דימיטאר טלקייסקי ואלין טופוזאקוב אותם החליט גוטמן לרכוש. באוגוסט 2008 כותב הזמר, בועז בנאי, אוהד הקבוצה, את השיר "גם כשאת מגמגמת" על הקבוצה- http://youtu.be/rfvGz953w2k
חילופי מאמנים 2007/2008
כש-180 דקות מפרידות בין הליגה הלאומית לבין הפועל מתייצבת הקבוצה למשחק חוץ חשוב מאוד מול מכבי פתח תקווה כאשר היא יודעת שתיקו משאיר אותה סופית בליגת העל לשנה נוספת, ואילו הפסד מסבך את האדומים של אלי גוטמן בתחתית. המשחק מסתיים בניצחון של הפועל 2:1 משערים של דימיטאר טלקיסקי בדקה ה-10 ו-וואליד באדיר בדקה ה-50. להפועל: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, אלין טופוזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, מזואה אנסומבו, שי אבוטבול, ברוך דגו (שלומי ארבייטמן 62), דימיטאר טלקיסקי, ביברס נאתכו (רמי דואני 80) ופאביו ג'וניור פריירה (עידן סרור 83)
הפועל תל אביב מבטיחה השארות בליגה במחזור ה-32 24.5.2008
בסיום עונת 2007/2008 מודיעים מושיק תאומים וסמי וסגול על העברת הבעלות על הקבוצה למוני הראל, ללא תמורה. בהמשך השנה, רוכש אלי טביב 50% מהבעלות על הקבוצה.
מוני הראל ואלי טביב, הבעלים משותפים של הפועל תל אביב 2007/2008
ניצחונות אינספור בדרבים, השפלות לבית"ר ויכולת מרשימה ויציבה מובילים את הקבוצה לאובדן האליפות רק למכבי חיפה לקראת סיום הליגה. התלכיד הקבוצתי בעונה זו היה מרשים, והיכולת המקצועית בהתאם. לא פעם הוכרזה הפועל כקבוצה הטובה והמסוכנת ביותר בארץ.
הפועל תל אביב בעונת 2008/2009
בעונה זו זוכה הפועל בדאבל 4 לצד קמפיין אירופי מדהים, שני בטיבו עד כה. זו הקבוצה הכי התקפית שהייתה להפועל, עם מספר הניצחונות הגבוה ביותר וכמות השערים הגבוהה ביותר. בעונה זו מסיימת הפועל עם הפסד ליגה בודד, מגיעה ל-17 משחקי חוץ רצופים ללא הפסד, שוברת שיא מועדון בכיבושים (87 שערים, יותר מ-80 השערים שהבקיעה בעונה הכפולה של 1966-1968); ובישולים אישיים (22 גולים לאיתי שכטר ו-17 בישולים לגילי ורמוט), ושחקנים כמו שכטר,ידין, דה סילבה זהבי וורמוט (שנבחר לשחקן העונה) פורצים בגדול. זוהי, כנראה, הקבוצה הגדולה ביותר שמדינת ישראל ראתה.
הפועל תל אביב בעונה היסטורית- 2009/2010 אוגוסט 2009
17.9.2009- שמונה שנים לאחר מסע הקסם האירופי של הפועל ת"א יוצאים האדומים של אלי גוטמן למסע נוסף שנפתח בניצחון ביתי דרמטי על סלטיק הסקוטית בתוצאה 1:2 משערים של ווצ'יצ'ביץ' ולאלה. 22.10.09- הפועל מארחת את ראפיד וינה, באצטדיון בלומפילד כאשר היא ממוקמת במקום השלישי בטבלת הבית, לאחר הפסד חוץ להמבורג. במשחק ענק של השחקנים באדום מנצחת הפועל בתוצאה 1:5 משערים של יבואה, מנטאש, מנטשאשווילי, שכטר, ורמוט ולאלה. 5.11.09- הפועל יוצאת לאוסטריה למפגש שני מול ראפיד וינה, שמתכננת נקמה על התבוסה בבלומפילד. אך חניכיו של גוטמן ממשיכים ביכולת נפלאה ומנצחים 3:0 משערים של ידין, ורמוט ונאתכו. 17.12.09- עם כ-15,000 אוהדים אדומים בבלומפילד, מארחת הפועל את המבורג, במאבק על המקום הראשון בבית. ורמוט בבישול אדיר ליבואה מסדרים להפועל ניצחון 0:1 ולראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי, קבוצה ישראלית מנצחת קבוצה גרמנית, ומסיימת במקום הראשון בטורניר כלשהו. בהגרלה קשה, מקבלת הפועל, המדורגת, את רובין קאזאן הרוסית אותה לא מצליחה לעבור ומסיימת את דרכה ב-25.2.2010 בליגה האירופית, במשחק גשום במיוחד בבלומפילד.
הפועל תל אביב במשחקי הליגה האירופית 2009/2010 - סיום שלב הבתים במקום הראשון והגעה עד לשלב 32 האחרונות
לאחר 70 דקות מנומנמות בבלומפילד מציגות 2 הקבוצות פינאלה מהסרטים כאשר החברה של עטר עולים ליתרון של 3:0 (71, 76, 81) אך השדים האדומים לא מוותרים וחוזרים בגדול למשחק משערים של גילי ורמוט (83), וואליד באדיר (89) ושוב וורמוט בדקה ה-95.
הפועל תל אביב מסיימת בתיקו מטורף מול מכבי נתניה- 6 שערים ב-25 דקות, החמצת פנדל, כרטיס אדום וכמה הצלות מדהימות מהקו 30.1.2010
מחלקת הכדורגל עוברת לראשונה את מכבי במאזן המשחקים בליגה, מאז קום המדינה, ומשיגה את הניצחון ה-42 שלה בדרבים, לעומת 41 בלבד למכבי. הפועל מנצחת בתוצאה 4:2 משערים של לאלא (17), שכטר (21 ו-64) ודה סילבה (30) ועולה
תל אביב אדומה! מהפך במאזן הנצחונות בדרבי 22.2.2010
בגמר הגביע פוגשת הפועל את בני יהודה, באצטדיון ר"ג ומנצחת בתוצאה 1:3. כל השערים במשחק נכבשו ע"י האדומים- צמד של המאסטרו, גילי ורמוט (25, 73), גול עצמי של דאגלס דה סילבה (38) ובעיטת עונשין מוצלחת של וינסט אניימה (43). גוטמן מנצח על הקהל בשירת "כל העולם כולו"- http://youtu.be/qVEVvNHNZUI
הפועל תל אביב זוכה בגביע המדינה בפעם ה-13 לעונת 2010/2011 11.5.2010
מחזור אחרון, הפועל שנייה בטבלה אחרי מכבי חיפה יוצאת למשחק חוץ בטדי מול בית"ר ירושלים. מכבי חיפה משחקת באותו זמן בבלומפילד מול בני יהודה ומסיימת את המשחק בתיקו 1:1. החבורה של אלי גוטמן עושה את הבלתי אפשרי ומנצחת את המשחק לאחר שער ניצחון מדהים של ערן זהבי בדקה ה-93, שקובע 1:2 על בית"ר. ורמוט הבקיע כבר בדקה ה-3, יצחקי איזן זמנית, אניימה החמיץ פנדל, אבל האדומים חגגו בסיום דאבל ענק. גול האליפות- http://youtu.be/enkJgTc2jV4 חגיגות הניצחון, בסיום המשחק בטדי- http://youtu.be/Oq3f-WewwBk
אליפות דרמטית בטדי- הפועל תל אביב זוכה בדאבל 4 מאז היווסדה 15.5.2010
כ-25,000 אדומים הגיעו לחגוג עם הדאבליסטית הטרייה, ולהודות לשחקני הקבוצה. ערן זהבי: "זה הרגע הכי מאושר בקריירה הקצרה שלי. כאילו אלוהים אמר לי 'בוא ילד קח את הכדור ותעשה אליפות. האליפות הזאת לא רק על שמי. זה על כולם". איתי שכטר, לא שכח את השמחה לאיד של היריבה העירונית והזכיר לקהל המשולהב "איך הם שמחו ב- 0:0...". החגיגות על הבמה- http://youtu.be/7j13mznW2TI דור דניאל כותב ומבצע את שיר הדאבל- "הפועל תל אביב"- http://youtu.be/aBxpL5nGqhM
חגיגות הדאבל בפארק הירקון 16.5.2011
בעונת 2010/11 הסתכסכו בעלי הקבוצה, הראל וטביב על דרך ניהול הקבוצה ולבסוף הגיעו להסכמה כי יפעילו את הליך הבמבי על מנת לקבוע מי מבניהם יחזיק בבעלות יחידה על הקבוצה. ההליך, שהסתבך הגיע לבסוף לבית המשפט שקבע שטביב הבעלים היחיד והבלעדי של הפועל תל אביב לאחר שהעביר להראל 6 מיליון ₪ עבור חלקו בקבוצה.
אלי טביב בעלים יחיד של הפועל תל אביב 18.7.2011
רד בול זלצבורג היתה המשוכה האחרונה שמפרידה בין הפועל לבין הופעה היסטורית בליגת האלופות. שחקני הקבוצה מחוררים את הרשת של השוער טרמל שלוש פעמים בדרך לאחד המשחקים הגדולים ביותר של הפועל תל אביב באירופה, עם ניצחון גדול 2:3 משערים של אניימה בפנדל, סהר ושכטר.
קונצרט אדום ברד בול ארנה, במסגרת ליגת האלופות 18.8.2011
אחרי התצוגה במשחק החוץ מארחת הפועל את רד בול זלצברג בבלומפילד לעיני כ-15,000 צופים ביציעים. תיקו 1:1 מספיק לאדומים כדי לפגוש את הגדולות בצ'מפיונס ליג.
עלייה היסטורית לשלב הבתים של ליגת האלופות 25.8.2010
הפועל תל אביב היא הקבוצה הישראלית השלישית שמצליחה להעפיל לשלב הבתים בליגת האלופות אך הראשונה אשר לא אירחה את משחקיה בשלב הבתים באצטדיון רמת גן. הקבוצה, לאחר מאמצים מיוחדים של האוהדים וההנהלה הצליחה לקבל אישור לארח בבלומפילד שהפך, עם 17,500 מושביו, לאצטדיון ה-6 בקוטנו בעולם לארח משחקים בשלב זה. בלומפילד בשיפוצים- http://youtu.be/-FXH-V7j2OU
משחק ראשון, אי פעם בליגת האלופות, באצטדיונה הביתי של הפועל תל אביב- בלומפילד 29.9.2010
שאלקה 04 הגרמנית מגיעה, במחזור ה-4, לבלומפילד כדי לקבל שיעור בכדורגל מהחבורה האדומה בניצוחם של גוטמן ואבוקסיס. השחקנים מציגים יכולת נפלאה ועדיפים בהרבה על הגרמנים. רק חוסר מזל משווע מונע מהפועל ניצחון היסטורי בליגת האלופות והמשחק מסתיים בתיקו 0:0. הרכב הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, דני בונדר, דגלאס דה סילבה (ביוואן פרנסמן 42), וואליד באדיר, דדי בן דיין, שי אבוטבול, ערן זהבי, סלים טועמה (יוסי שבחון 61), גילי ורמוט, בן סהר (ויקטור מרעי 70) וטוטו תמוז
היסטוריה באדום, נקודה ראשונה להפועל תל אביב בליגת האלופות! 2.11.2010
האדומים, שעולים הפעם בתלבושת הלבנה, משחקים ללא פחד מול בנפיקה ליסבון ומנצחים בתוצאה 0:3 עם צמד של זהבי ושער נוסף של דאגלס. בכך קובעת הפועל בצורה חד משמעית הישג חסר תקדים בתולדות המועדון: ניצחון ראשון והיסטורי בליגה הטובה בעולם. במשך דקות ארוכות השחקנים רקדו על כר הדשא יחד עם 13,000 האוהדים ביציעים. הרכב הפועל: וינסנט אניימה, דני בונדר, דאגלס דה סילבה, ביוואן פרנסמן, דדי בן דיין, אביחי ידין, שי אבוטבול (וואליד באדיר, 78), ערן זהבי, גילי ורמוט, איתי שכטר (יוסי שבחון, 57), טוטו תמוז (בן שהר, 66). (זהבי, דאגלס, זהבי)
המשחק האחרון של הפועל תל אביב, בבלומפילד, במסגרת ליגת האלופות 24.11.2010
הפועל תל אביב מגיעה, במחזור ב-6, למשחק מול אולימפיק ליון בסטאד דה ז'רלן, בידיעה שסיכוייה להעפיל לשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית קלוש ואולי דווקא בגלל זה היא כמעט ומצליחה לעשות את זה. בדקה ה-69 מהפך במשחק משער מספרת נדיר ביופיו של ערן זהבי והפועל עולה ל-2:1 אך שער של אלכסנדר לקאזטה בדקה ה-88 קובע תיקו 2:2 ומונע עלייה היסטורית משלב הבתים של ליגת האלופות. גול המספרת היפהפייה של זהבי- http://youtu.be/Ug7Q-aYNOeI
הפועל תל אביב מסיימת את דרכה בליגת האלופות במקום ה-4 בשלב הבתים 7.2.2011
לאחר שעלתה לשלב הבתים אחרי ניצחונות על ואדוז ואקראנס מוגרלת הפועל לבית עם ראפיד בוקרשט, פ.ס.וו איינדהובן ולגיה ורשה. הקבוצה מסיימת במקום ה-3 בבית עם 7 נקודות, יותר מאשר מכבי חיפה ומכבי ת"א באירופה, אך לא מעפילה לשלב 32 האחרונות. המשחקים הבולטים: 3.11.2011- במשחק מלא אירועים בהולנד, מצליחים האדומים לתת פייט אדיר לאיינדהובן עם שערים של דמארי וטוטו (צמד) ומשיגים נקודה ראשונה באירופה כשהמשחק מסתיים בתיקו 3:3 (לאחר שהובילו 3:1 בדקה 48). 30.11.2011- ניצחון הבכורה במפעל מגיע במחזור ה-5, כאשר הפועל, במשחק חוץ, גוברת 3:1 על ראפיד בוקרשט משערים של איגבור, תמוז וטועמה. אפולה אדל עצר פנדל. 15.12.2011- הפועל נפרדת מאירופה במשחק בית בבלומפילד, במחזור האחרון, נגד לגיה ורשה. היא מנצחת את האורחת בתוצאה 0:2 משערים של טועמה וידין.
הפועל באירופה, עונת 2011/2012
הפועל מנצחת 0:1, בגמר הגביע את מכבי חיפה, משער של סלים טועמה בדקה ה-2 למשחק. וזוכה בגביע המדינה. בכך היא מצליחה למנוע מהירוקים את הדאבל. בסיום המשחק, הודיע אלי גוטמן רשמית שהוא עוזב את הקבוצה: "זה היה המשחק האחרון שלי בהפועל ת"א. אמרתי את זה לשחקנים, כמה חשוב לי המשחק הזה. אני גאה בהם. הם העניקו לי את המשחק".
הפועל תל אביב זוכה בגביע המדינה בפעם ה-14 לעונת 2010/2011 25.5.2011
לאחר התפטרותו של גוטמן מעמדת המאמן, מפתיע אלי טביב כאשר מחתים את דרור קשטן למאמנה החדש של הקבוצה על חשבונו של יוסי אבוקסיס, שרבים האמינו כי ירש את מקומו של גוטמן. בסיום 20 מחזורי ליגה, כשהקבוצה נמצאת במרחק של 9 נקודות מהמקום הראשון בליגת העל, מחליט טביב להיפרד מהמנג'ר הוותיק על רקע התוצאות החלשות ומערכת היחסים העכורה בין השניים. הוא ממנה את ניצן שירזי למאמן וזה מביא עמו את שביט אלימלך, עוזרו מימי הפועל חיפה, עוזר מאמן.
חילופי מאמנים בהפועל 11.1.2012
15.5.2012 הפועל פוגשת את מכבי חיפה, באצטדיון רמת גן, לגמר הגביע. כשכולם כבר חשבו שהמשחק בדרך להארכה, הפציע נוסא איגייבור וכבש בדקה ה-92 את השער שסידר לאדומים את הניצחון, 1:2 והגביע ה-15. את הגול הראשון כבש להפועל מירקו אורמוש בדקה ה-58.
הפועל תל אביב- הקבוצה הישראלית היחידה שזוכה שלוש פעמים ברציפות בגביע המדינה, 2011/2012
חיים רמון מודיע במסיבת עיתונאים על יציאתו של אלי טביב מהקבוצה והעברת זכויות הניהול ממנו אל רמון וקבוצת הרוכשים שהוא עומד בראשה. משה תאומים ממונה לחבר דירקטוריון, פרופ' משה בר ניב ממונה ליו"ר המועדון ואמיר לובין ממונה למנכ"ל הקבוצה.
עידן חדש, חיים רמון הבעלים של הפועל תל אביב 4.7.2012
אוהדי הקבוצה, אשר היו מעורבים במאבק להצלת הקבוצה מידי טביב, יחד עם אוהדים מובילים במשק הישראלי מקימים את עמותת האדומים. מטרתה להבטיח כי המועדון יפעל בסטנדרטים של שקיפות, ניהול תקין ושמירה על צביון המועדון תוך מעורבות קהל האוהדים, וזאת על ידי רכישת אחוזי בעלות ניכרים במועדון אשר תבטיח את מעורבותם וייצוגם של האוהדים בדירקטוריון וכן תעניק להם זכויות וטו על נושאים מהותיים כגון: צבע, סמל, מגרש ביתי וזהות בעל השליטה במועדון. ב-30.7.2012 נחתם הסכם עקרונות בין חיים רמון, בעלי הקבוצה לבין העמותה המקנה לאוהדי הקבוצה עד 50% ממניות הקבוצה. מלבד אוהדי הקבוצה, השחקנים והצוות המקצועי ניתן למצוא גם אוהדים מוכרים יותר של הקבוצה וביניהם: הזמר אריק אינשטיין, כוכב העבר שלום תקווה, יושב ראש ועדת הכנסת וחבר הכנסת יריב לוין, דב חנין מחד"ש, השר לשעבר יוסי שריד, מיקי חיימוביץ', אייל קיציס ועוד.
הקמת עמותת האוהדים של הפועל תל אביב- "האדומים". 13.7.2012
גם בעונת 2012/2013 העפילה הפועל תל אביב לשלב הבתים של הליגה האירופית, והוגרלה לבית הכולל את אתלטיקו מדריד, ויקטוריה פילזן ואקדמיקה דה קוימברה (מולה ערכה הפועל תל אביב בפורטוגל את משחקה ה-100 במפעלים האירופאים). בשלב הבתים השיגה הפועל 4 נקודות, סיימה במקום האחרון בבית והודחה מהמפעל. ב-27 בספטמבר 2012 עבר ניצן שירזי לתפקיד המנהל המקצועי של המועדון, ויוסי אבוקסיס החליפו בתפקיד המאמן הראשי. לאחר מכן מונה אסי דומב לתפקיד עוזר המאמן. ב-16 בפברואר 2013 פוטר אבוקסיס מתפקידו, לאחר רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון, ובמקומו מונה פרדי דוד. בגביע המדינה הודחה הקבוצה בשלב רבע הגמר, לאחר הפסד 1-0 להפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית. היה זה הפסדה הראשון של הקבוצה בגביע מאז שנת 2005, כאשר לאורך תקופה זו הגיעה 6 פעמים למעמד הגמר, זכתה בחמישה גביעים, והודחה רק פעמיים בבעיטות הכרעה. בליגה סיימה הקבוצה במקום השלישי ובתום העונה סיים פרדי דוד את תפקידו.
עונת 2012/2013
לקראת עונת 2013/2014 מונה רן בן שמעון למאמן הקבוצה, והחליף את מרבית שחקני הסגל בשחקנים חדשים. במוקדמות הליגה האירופית הודחה הקבוצה על ידי פאנדורי הרומנית, ובגביע המדינה הודחה בסיבוב ח' על ידי הפועל חיפה. בליגה סיימה הקבוצה במקום הרביעי, והבטיחה את השתתפותה בליגה האירופית בעונה הבאה. שחקן הקבוצה, עומר דמארי, כבש בעונה זו 26 שערי ליגה, ושבר את שיאו של איתי שכטר כשחקן הפועל תל אביב שכבש הכי הרבה שערים בעונה אחת.
עונת 2013/2014
לקראת עונת 2014/2015 מונה אייל ברקוביץ' לתפקיד המנג'ר במועדון, ושחקן העבר של הקבוצה, אסי דומב, ששימש בעונות האחרונות כעוזר מאמן, החליף את רן בן שמעון בעמדת המאמן הראשי. מהליגה האירופית הודחה הקבוצה בסיבוב המוקדמות השני על ידי אסטנה הקזחית. ב-20 בינואר 2015 התפטר ברקוביץ' מתפקידו, וארבעה ימים לאחר מכן פוטר דומב והוחלף באלי כהן, שאימן את הקבוצה בעבר. במשחק הראשון לאחר מינויו של כהן הודחה הקבוצה מגביע המדינה, לאחר שהפסידה בשמינית הגמר להפועל כפר סבא מהליגה הלאומית. בליגה לא הצליחה הקבוצה להעפיל לפלייאוף העליון, לראשונה מזה שבע שנים, וסיימה את העונה במקום השמיני בטבלה.
עונת 2014/2015
לקראת עונת 2015/2016 רכש אמיר גרוס כבירי 30% ממניות הקבוצה, וב-1 ביולי 2015 אישרה ההתאחדות לכדורגל את העברת זכויות הניהול של המועדון מחיים רמון לכבירי. ססאר מנדיונדו הספרדי מונה למאמן הקבוצה, ולעוזרו מונה וואליד באדיר, קפטן הקבוצה בעבר. לאחר שני מחזורי ליגה בלבד פוטר מנדיונדו, ובמקומו מונה באדיר למאמן הזמני של הקבוצה. ב-5 בנובמבר 2015 מונה גיא לוי למאמן הקבוצה. ב-10 בינואר 2016 חזר אלי גוטמן למועדון, ומונה למנג'ר. תשעה ימים לאחר מכן פוטר גיא לוי מתפקידו, וגוטמן החל לשמש כמאמן הקבוצה בפועל. בגביע המדינה הודחה הקבוצה בפעם השנייה ברציפות על ידי הפועל כפר סבא בשמינית הגמר, ובליגה סיימה הקבוצה את העונה במקום התשיעי.
עונת 2015/2016
לקראת עונת 2016/2017 סיכמה הקבוצה על מעברה לשנתיים לאצטדיון המושבה בפתח תקווה, עקב עבודות שיפוצים באצטדיון בלומפילד. ב-20 בספטמבר 2016 מונה גיא לוזון לקדנציה שנייה כמאמן הקבוצה, ואילו גוטמן חזר לשמש כמנהל מקצועי. בעקבות כך סיים באדיר את תפקידו בקבוצה, ואופיר חיים מונה לעוזר המאמן. ב-6 בדצמבר 2016 הגישה הקבוצה בקשה להקפאת הליכים, בה נטען כי היא חייבת לנושים כ-100 מיליוני שקלים. ב-4 בינואר 2017 אישר בית המשפט את פירוק החברה שהחזיקה בקבוצה, לה הופחתו תשע נקודות ממאזנה בטבלת ליגת העל. לאחר פירוק הקבוצה היא נמכרה לקבוצת רכישה שהורכבה מהאחים איציק ושרון ניסנוב, צבי גרינברג, מאיר תושב ואחיינו בועז תושב. ב-12 בינואר התפטר לוזון מתפקידו, ובמקומו מונה מנחם קורצקי למאמן הקבוצה, ולעוזרו מונה שחקן הקבוצה בעבר, יגאל אנטבי. בסיום העונה ירדה הקבוצה לליגה הלאומית בפעם השנייה בתולדותיה, ולראשונה מזה 28 עונות, לאחר שלא הצליחה לסגור את פער 9 הנקודות שהורדו לה, וסיימה במקום האחרון בטבלה. ב-16 במאי 2017 פוטר קורצקי מתפקידו, וב-25 במאי מונה מוטי איוניר למאמן הקבוצה.
עונת 2016/2017
הקבוצה פתחה את העונה עם חמישה ניצחונות רצופים בליגה הלאומית, אך לאחר מכן רשמה שלושה משחקים ללא ניצחון והודחה בחצי גמר גביע הטוטו, ב-26 באוקטובר 2017 פוטר איוניר מתפקידו, ובמקומו מונה קובי רפואה למאמן הקבוצה. בגביע המדינה הודחה הקבוצה בסיבוב ח', לאחר שהפסידה בבעיטות הכרעה למכבי חיפה מליגת העל, אחרי 1–1 בתום 120 דקות. ב-16 באפריל 2018 הבטיחה הקבוצה את העפלתה בחזרה לליגת העל, שישה מחזורים לפני סיום העונה, לאחר ניצחון 3–0 על מכבי אחי נצרת.
עונת 2017/2018
לאחר עונה בודדת בליגת המשנה, חזרה הפועל למקומה הטבעי, הליגה הבכירה. הפועל החלה את העונה בצורה טובה כאשר העפילה לחצי גמר גביע הטוטו שם הודחה. במסגרת הליגה הפועל השיגה תוצאות שליליות ומיקומה היה ברוב שלבי הסיבוב הראשון בחלק התחתון של הטבלה. בגלל התוצאות פוטר קובי רפואה ובמקומו מונה אופיר חיים למאמן הקבוצה. התוצאות המשיכו להיות לא טובות, ולאחר שבעה משחקים בתפקיד פוטר חיים. רפואה חזר למשרת המאמן. החזרתו של רפואה הביאה ליכולת טובה של הקבוצה ולצבירת נקודות ואף להנחלת תבוסות ליריבות לתחתית. למרות התוצאות הטובות הפועל הבטיחה את ההישארות בליגת העל מחזור אחד לסיום העונה. בגביע המדינה הפועל הודחה בשמינית הגמר.
עונת 2018/2019
לפני פתיחת העונה, ניסו אביטן מונה למאמן הראשי במקומו של קובי רפואה. במקביל, הצטרפו לקבוצה מספר שחקנים חדשים: מאור בוזגלו, יואב ג׳ראפי, אור אינברום, עומרי אלטמן שחזר לקדנציה שניה באדום לאחר שנתיים בפאנאתינייקוס. גולת הכותרת של פתיחת העונה הייתה החזרה לבלומפילד שעבר שיפוץ והכפיל את תכולתו. הפועל פתחה את העונה בצורה רעה וסיימה אחרונה בגביע הטוטו. בליגה הפועל ניצחה לראשונה רק במחזור השביעי ולאחר הפתיחה השלילית, ניסו אביטן פוטר לאחר המחזור התשיעי. במקומו של אביטן מונה ניר קלינגר למאמן הקבוצה בצוותא עם האגדה האדומה, משה סיני בתפקיד המנהל המקצועי ויועץ לבעלי הקבוצה. עם קלינגר הפועל השיגה את הכרטיס לפלייאוף העליון לאחר רצף נפלא של ניצחונות כאשר מעל כולם בולט עומרי אלטמן. הפועל סיימה את העונה בליגה במקום החמישי. במקביל הפועל הגיעה לחצי גמר הגביע שם הודחה.
עונת 2019/2020
הפועל פתחה את עונת 2020/2021 כאשר ניר קלינגר ממשיך לאמן את הקבוצה עונה שנייה ברציפות. הפועל פתחה את העונה עם משחקי גביע הטוטו, כאשר סיימה במקום העשירי במפעל השלישי בחשיבותו. במסגרת הליגה, סיימה הפועל סיבוב ראשון לא מוצלח עם 9 נק' בלבד וארבעה שערי זכות. בסיבוב השני הפועל עם הגעת בן ביטון, דן איינבינדר ושלומי אזולאי החלוץ שחזר לקדנציה נוספת, השיגה פי שתיים נק' מהסיבוב הראשון והיא סיימה את העונה הסדירה מעל הקו האדום. משימת ההישארות הושלמה בפלייאוף והפועל הבטיחה עוד עונה שני מחזורים לתום העונה. במסגרת גביע המדינה, הפועל הגיעה עד לגמר שם נוצחה לאחר ההארכה. קפטן הקבוצה, עומרי אלטמן סיים כמלך שערי הקבוצה בכל המסגרות עם 11 שערים.
עונת 2020/2021
הפועל פתחה את העונה עם ניר קלינגר שהמשיך לאמן את הקבוצה. הקבוצה העפילה לחצי גמר גביע הטוטו לאחר שלב בתים מוצלח, שם הפסידה למכבי חיפה. פתיחת העונה הטובה המשיכה גם בליגת העל כאשר ניצחה בשני המחזורים הראשונים. בהמשך הליגה התוצאות היו לא יציבות אשר כללו הדחה מפתיעה מגביע המדינה כבר בסיבוב ח' ע"י בני יהודה. בדצמבר הוחלט להפרד ממאמן הקבוצה, ניר קלינגר ובמקומו מונה האקס, קובי רפואה שחזר לקדנציה שלישית במועדון. פתיחת הקדנציה השלישית של רפואה נפתחה בסערה כאשר בארבעת משחקי הליגה הראשונים שלו הפועל מנצחת עם תוצאות מצוינות (2:10 יחס השערים). הפועל מתברגת בפלייאוף העליון בתום העונה הסדירה, כאשר קיבלה אישור לשחק במפעלים האירופאים. הפועל מסיימת את העונה במקום החמישי בפער של שתי נקודות מהמקום הרביעי שמוליך לאירופה. אושר דוידה סיים כמלך שערי הקבוצה בליגה עם 8 כיבושים ודן איינבינדר סיים כמלך הבישולים עם שישה.
עונת 2021/2022