הודעות המועדון

מייקל ואלקאניס עובר לאייאקס אמסטרדם, בורחה לאמה יחליפו

מערכת האתר

30.10.23

לחדשות נוספות

מייקל ואלקאניס עוזב את תפקיד מאמן הקבוצה, עוזרו ויד ימינו המקצועי, בורחה לאמה, מונה לתפקיד המאמן הראשי. כל הפרטים בכתבה הבאה

בימים נוראיים אלה, מועדון הכדורגל הפועל תל אביב שולח את תנחומיו הכנים למשפחות השכולות והחלמה מהירה לפצועים. אנו מתפללים לשובם של כל החטופים בשלום ולימים שקטים וטובים יותר לכולנו.

בימים האחרונים מייקל ואלקאניס קיבל הצעה רשמית להצטרף למועדון ההולנדי אייאקס אמסטרדם, כעוזרו של המאמן הראשי. בשל המציאות הביטחונית הקשה אשר פקדה אותנו, מייקל ביקש את ברכת הדרך של ראשי המועדון - ונענה בחיוב. המועדון החליט לקדם לתפקיד המאמן הראשי את בורחה לאמה (Borja Lema), אשר שימש כעוזר המאמן של ואלקאניס ויד ימינו המקצועי.

״אני רוצה להודות למייקל על תרומתו החשובה למועדון שלנו. אמנם זה היה לתקופה לקצרה, אבל ההשפעה של מייקל הייתה משמעותית. מייקל הוא דמות אהובה במועדון שלנו וקשה לראות אותו הולך, אבל בעקבות המלחמה, החלטנו שלא לעמוד בדרכו. מייקל תמיד יהיה חלק ממשפחת הפועל ת"א ואנו מאחלים לו הצלחה רבה באתגר החדש״, אמר ראש מחלקת הכדורגל, חן סול.

מייקל ואלקאניס נפרד: ״אני רוצה לנצל את הרגע הזה כדי להביע את תודתי מכל הלב לכל משפחת הפועל תל אביב. אני פונה כעת לאתגר חדש, הזדמנות ייחודית ומרגשת להצטרף לשורותיו של מועדון הפאר אייאקס אמסטרדם.

מהרגע הראשון שהגעתי להפועל תל אביב הרגשתי את האהבה והתמיכה של כל האנשים במערכת. עבדנו קשה כדי להניח את היסודות לעתיד טוב יותר. למרות שהנסיבות הקשות אילצו את הכדורגל לתפוס את המושב האחורי, אני בטוח שבעתיד, המועדון, השחקנים והצוות ימשיכו בעבודה הטובה כדי לגרום אושר ותחושת גאווה לאוהדים המדהימים שלנו.

אני רוצה להודות לכל מנהלי המועדון, בפרט לדייויד מינצברג ולמנהל המקצועי חן סול, למנכ"ל איתי בונה, שהפגינו בי תמיכה מדהימה והאמינו בי ובעבודתי.

לכל ההנהלה, האנשים שדואגים לדברים היום-יומיים, הצוות המקצועי המדהים שלי, שתמיד היה שם וימשיך בעבודה שהתחלנו, תמיד אתמוך בכם.

אני רוצה לציין במיוחד את השחקנים שלי. היה לי העונג לעבוד איתם. אני רוצה להודות לכולם על המחויבות והמקום החיובי שהם נתנו לפילוסופיה שלי מדי יום.

בעודי נפרד לשלום, אני עושה זאת בתקווה ובציפייה שדרכינו יצטלבו שוב בעתיד. אני מאחל להפועל ת״א בהצלחה בהמשך דרכה, ואני אופטימי שנחזור בקרוב לימים שקטים יותר, שיאפשרו לנו להתחבר מחדש ולחגוג את התשוקה המשותפת שלנו למשחק היפה.

תודה על הזכרונות, החברות והתמיכה הבלתי מעורערת. בטוח שעוד ניפגש שוב״.

לאמה הספרדי (32) הגיע למחלקת הנוער של הפועל באר שבע במסגרת שיתוף הפעולה עם אתלטיקו מדריד - ובקיץ 2021 מונה למאמן קבוצת הנוער של הדרומיים ובהמשך שימש כעוזר מאמן במספר קבוצות. היה בעברו שליח "לה ליגה" בסין, ברזיל, מקסיקו ורוסיה, שם מילא מספר תפקידים שונים (מאמן ראשי, מנהל טכני וסקאוט). מתחילת העונה הנוכחית הוא שימש כעוזר מאמן ראשי בהפועל וכאמור, יקודם כעת לתפקיד המאמן הראשי. לבורחה תעודת פרו של אופ"א, תואר ראשון ושני במדעי הספורט ותואר ראשון בפסיכולוגיה.

יש לנו אמון רב בבורחה, שהוחתם מראש מתוך כוונה להתקדם ולהיות מאמן ראשי בעתיד – אין לנו ספק כי הוא יעמוד באתגר ויש לו את התמיכה המלאה שלנו. בורחה הוא מאמן מבריק שמאמין בעבודה קשה, אדם אכפתי ומקצוען אמיתי – ואנו מאמינים בו וביכולת שלו לעמוד במשימות שהצבנו לעצמנו העונה.

בורחה יוצג במסיבת עיתונאים רשמית בבוא העת.

אנו ממשיכים להתפלל למען החטופים, למען החיילים שלנו - ולבואם של ימים טובים יותר למדינת ישראל.