הודעות המועדון

חוזרים למגרשים: הודעה אישית מטעם דייויד מינצברג, ראש קבוצת הבעלות של המועדון

מערכת האתר

29.12.23

לחדשות נוספות

אוהדי הפועל תל אביב היקרים,

בראש ובראשונה, אני מקווה שאתם ובני משפחותיכם בסדר עד כמה שניתן בזמנים קשים אלה. החדשות שמגיעות מגבולות הדרום והצפון קשות מאוד - ואני מתפלל שהמלחמה הזו תסתיים במהרה כשישראל תנצח, בני הערובה יחזרו למשפחותיהם במהרה ונתחיל עידן חדש של שלום ותקווה.

זה מחמם את הלב לראות את האוהדים הנפלאים שלנו מתחילים לחזור ליציע בשבועות האחרונים, את הילדים המדהימים של קיבוצי הדרום צועדים עם שחקנינו בעלייה למגרש עם חיוכים אמיצים ויפים - ולראות אוהדים מכל הגילאים חולקים רגעים של שמחה ואושר עם השחקנים שלנו.

עם הבשורה שמכסת האוהדים תגדל כעת ל-15,000 אוהדים, אני רוצה להודות לראשי המנהלת, ההתאחדות ומשרד הספורט, עיריית תל אביב וצה"ל על עבודתם הבלתי נלאית והראויה להערכה, שאפשרה זאת. כולנו מקווים שהכדורגל יוכל להוות מפלט של שמחה ומגדלור של אור בתקופה מורכבת וכואבת - לאוהדים בבית, לאוהדים בחזית, לאוהדים שנעקרו מבתיהם, ומעל הכל - למען האוהדים שאיבדו את יקיריהם.

כדורגל הוא חלק חשוב מהחברה הישראלית. הוא מספק מפלט ומאחד אנשים, מספק שעות של דיונים ברשת וגם בשיחות אישיות ויכול להוות גשר משמעותי למדינת ישראל להתחבר עם שאר העולם. כדורגל נותן לנו שמחה, מקור התאוששות - ותקווה. כדורגל נותן לנו במה ואפשרות להשמיע את קולנו.

כשאנו מתחילים לחזור למגרשים בכמות גדולה יותר, זו חובתנו לכבד את המסורת של הכדורגל הישראלי ובמקביל לשאוף להיות טובים יותר ממה שהיינו קודם. יש לשמור על האוהדים ולהתייחס אליהם בכבוד. אצטדיוני כדורגל חייבים להיות מקומות שבהם ילדות וילדים בכל גיל יוכלו ליהנות ממשחקים עם אבות, אימהות, סבים וסבתות – ועם אפס סובלנות לאלימות, גזענות, אנטישמיות או אפליה מכל סוג שהוא.

הכדורגל הישראלי מלא במועדונים גדולים, שחקנים נהדרים ואוהדים נהדרים עם תשוקה שאין שנייה לה. יריבויות ספורטיביות חשובות מאוד בכדורגל מקצועני ויש לחגוג אותן במגרש, אבל לשנאה אין מקום במשחק היפה הזה, או במדינה היפה שלנו.


זה חשוב מאוד, כיוון שכעת עיני העולם מופנות לישראל כמו שלא היו מעולם. חשוב שכאשר אנשים רואים אלפי אוהדים במשחק כדורגל ישראלי, הם יראו את המדינה הנהדרת שלנו כפי שהיא באמת - חברה תוססת הבנויה על אמונה בלתי מעורערת שהשלום אפשרי ושאהבה וטוב תמיד ינצחו את השנאה והרוע.

באהבה, כבוד ותקווה - יאללה הפועל. עם ישראל חי.

דייויד מינצברג