ראיון

זובאס: "מרגש עבורי להיות חלק מהמסורת של המועדון"

מערכת האתר

1.9.23

לחדשות נוספות

השוער אמיליוס זובאס בראיון לאתר הרשמי על המסע שלו לאורך הקריירה, ההגעה להפועל, הדרך החדשה של הקבוצה הקיץ, החיבור בין השחקנים, הקשר שלו עם הקהל וגם: בנו הקטן שתפס את תשומת הלב, איזה שחקן היה לוקח לאי בודד ומי הכי מצחיק בחדר ההלבשה?

אמיליוס זובאס (33) הגיע להפועל בינואר האחרון, ומיד הוכיח שיש על מי לסמוך בין הקורות – כשתרם משמעותית לייצוב משחק ההגנה של הקבוצה. אמיליוס הוא אישיות מוערכת בחדר ההלבשה וע"י אנשי המועדון. אשתקד ערך 14 הופעות, והעונה השלים הופעות מלאות בכל משחקי הקבוצה עד כה – במשחקי הידידות, האימון, גביע הטוטו ובמחזור הראשון של הליגה.

מחר (שבת) הקבוצה תפגוש את מכבי נתניה למשחק הבית הראשון בליגה, לאחר התיקו במחזור הפתיחה מול בני סכנין. על המשחק הקרוב התייחס השוער: "כל משחק הוא כמו שיעור, ולמדנו מההופעה הראשונה שלנו בליגה. משחק באצטדיון הביתי שלנו מוסיף מוטיבציה נוספת. אנחנו עובדים יחד כצוות כדי להבטיח תוצאה חיובית מול הקהל הביתי שלנו בבלומפילד".

"החוויות שצברתי בישראל היו יקרי ערך"

"גדלתי בליטא, שם פיתחתי תשוקה עזה לכדורגל מגיל צעיר" סיפר על עצמו. "בילדותי שיחקתי בקבוצות מקומיות, מה שעזר לי לחדד את הכישורים שלי ולפתח הבנה במשחק. לפני שהצטרפתי לבני יהודה, הייתה לי הזדמנות לשחק במספר מועדונים במדינות שונות כמו פולין, דנמרק, קפריסין, טורקיה, פורטוגל - ולצבור ניסיון רב ערך. החוויות האלה עיצבו אותי לשחקן שאני היום, והכינו אותי לאתגרים ולהזדמנויות שצפויות לפנינו".

זובאס הגיע לישראל בקיץ 2016 – ושיחק במשך ארבע שנים רצופות ביריבה העירונית, בני יהודה, במדיה זכה בשני גביעי מדינה. "התקופה שלי בבני יהודה הייתה פרק משמעותי בקריירה שלי. ההחלטה להישאר בישראל במשך ארבע שנים הושפעה משילוב של גורמים. ראשית, מצאתי סביבה תומכת ומעודדת בתוך המועדון, גם על המגרש וגם מחוצה לו. הצוות, החברים לקבוצה והאוהדים יצרו תחושת שייכות שהפכה את זה לחוויה מהנה ופרודוקטיבית. שנית, הרמה התחרותית של הכדורגל בישראל סיפקה לי אתגרים והזדמנויות לצמיחה. לבסוף, החוויות התרבותיות והאישיות שצברתי במהלך שהותי בישראל היו יקרות ערך. אימצתי את התרבות המקומית ובניתי קשרים חזקים, מה שהפך את השהות שלי למעשירה יותר מעבר לכדורגל. כל האלמנטים האלה ביחד הפכו את ישראל למקום מיוחד בשבילי".

"אופטימי לגבי המסע החדש שלנו"

כאמור, זובאס הצטרף למדים האדומים בחודש ינואר האחרון – בתקופה מקצועית לא פשוטה. מהרגע הראשון הוא הוכיח מנהיגות בחדר ההלבשה ועל כר הדשא, תרם לשיפור במשחק ההגנה והשרה שקט וביטחון. בזכות דברים אלו שגרמו לשביעות רצון מצד שני הצדדים, זובאס המשיך לעונה נוספת בהפועל.

"ברגע שהגיעה ההצעה מהפועל תל אביב" אמיליוס מספר, "הדבר הראשון שעלה לי בראש היה ההזדמנות המדהימה להיות חלק ממועדון בעל מעמד כל כך גדול עם אוהדים מדהימים. ההזדמנות לשחק מול אוהדים כל כך מסורים ולתרום למורשת של מועדון כל כך יוקרתי היה באמת מרגש עבורי".

על ההתרשמות שלו מהנהלת הקבוצה החדשה אמר: "הנהלת הקבוצה החדשה הוכיחה מחויבות ברורה להחיות את המועדון ולשנות את הדברים, ונראה שהם מביאים נקודת מבט רעננה. ההחלטות האסטרטגיות שלהם, בין אם במונחים של החתמות שחקנים, צוות אימון או כיוון כללי של הקבוצה - מצביעות על נחישות חזקה ליצור השפעה חיובית. כשחקן, אני אופטימי לגבי המסע החדש בהנהגתם ומצפה לתרום להצלחת הקבוצה".

"בסגל השחקנים הנוכחי יש שילוב של כישרון, ניסיון ופוטנציאל" הסביר זובאס על קאדר השחקנים הנוכחי. "כל שחקן מביא עוצמות ייחודיות לקבוצה, והיכולות הקולקטיביות שלו מהוות בסיס איתן להצלחה. מרגש לראות כיצד מיומנויות אינדיבידואליות משלימות זו את זו בשטח, ואני מאמין שעם עבודת צוות ותקשורת אפקטיבית - לסגל הנוכחי יש פוטנציאל להגיע לתוצאות מצוינות. ככל שנמשיך להתאמן ולשחק יחד, הכימיה שלנו רק תשתפר".

זובאס התייחס כמובן לקהל האדום: "הקשר שלי עם הקהל מאוד חשוב לי. האוהדים הם הלב הפועם של המועדון, התמיכה והתשוקה שלהם מניעים אותנו, השחקנים, להופיע במיטבנו. העידוד שלהם במהלך המשחקים יוצר חיבור חזק בין הקבוצה לאוהדים. יש לי כבוד לחלקם במועדון, ואני מרגיש זכות לקבל את ההזדמנות לשחק מולם".

לאחרונה, אשתו של אמיליוס פרסמה סרטון בו בנם הקטן מעודד אותו מהיציע – וידאו שתפס עניין ברשתות החברתיות. "לבן שלי קוראים ג'ייקובס והוא בן שנתיים. מחמם את הלב לראות את ההתלהבות שלו מכדורגל בגיל כל כך צעיר. בין אם הוא יבחר להיות שוער כמוני או שחקן בעמדות אחרות, אני אהיה שם כדי לטפח את האהבה שלו לכדורגל".

חמש קטנות

מה אתה אוהב בישראל?
את מזג האוויר הנעים, המטבח הטעים והחמימות של האנשים. הגורמים האלה הופכים את ישראל למקום מזמין ומהנה להיות בו.

מה אתה אוהב לעשות בזמנך הפנוי?
אני אוהב לבלות זמן איכות עם המשפחה שלי.

איזה שחקן מהקבוצה היית לוקח איתך לאי בודד?
רוי ברנס. הוא בחור חיובי ויש לו חוש הומור טוב.

מה דעתך על שירי השחקנים שהקהל שר?
עבור ספורטאי על המגרש, לשמוע שירים של שחקן מהקהל זה גורם מניע לפני המשחק.

מי השחקן הכי מצחיק בחדר ההלבשה?
בלי הרבה מחשבה, מאוויס צ'יבוטה.