מסע"ת

ואלקאניס: "נצטרך לעבוד קשה ולהיות סבלניים בכדי לבנות קבוצה שתייצג את ערכי המועדון"

מערכת האתר

2.7.2023

לחדשות נוספות

מאמן הקבוצה החדש, מייקל ואלקאניס, הוצג במסיבת עיתונאים ראשונה לקראת פתיחת ההכנות לעונת המשחקים הקרובה. הדברים המלאים של המאמן בכתבה שלפניכם

מנהל מחלקת הכדורגל, חן סול, פתח ואמר: "אנחנו פותחים עונה חדשה ועידן חדש. אני שמח ונרגש להציג בפניכם את מאמן הקבוצה החדש, מייקל ואלקאניס. אני רוצה להודות למערכת על ההזדמנות להוביל את המערך המקצועי של הפועל תל אביב יחד עם ניק האמונד. אנחנו בעיצומו של תהליך בניית הקבוצה, ואני יכול להבטיח לאוהדים שלנו שנעשה הכל כדי להחזיר את המועדון למקום הראוי לו – תחרות על תארים. מייקל נבחר מבין מספר מועמדים בזכות מספר סיבות:
ראשית, הוא הכי התאים ל-DNA שלנו ולפילוסופיה שאנחנו רוצים להשריש במועדון.
שנית, והדבר המרכזי – האישיות שלו, שכבשה את כולנו מהרגע הראשון. התרשמנו ממנו מאוד ואנחנו רואים בו דמות שתגרום לשחקנים להפיק את המירב.
אנחנו סומכים על מיייקל וניתן לו את כל המשאבים העומדים לרשותנו בכדי שיעזור לנו לעמוד במשימות שהצבנו לעצמנו.

מאמן הקבוצה, מייקל ואלאקניס אמר: “אני רק רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת כדי להודות לכולם. זאת הזדמנות אדירה עבורי, אני מצפה מאוד לאתגר שעומד בפנינו - כדי לעבוד קשה ולהחזיר את המועדון הזה למקום שהוא ראוי לו. אנו יודעים שנצטרך לעבוד קשה ולהיות סבלניים על מנת לבנות את הקבוצה. אנחנו רוצים להעניק לאוהדים המדהימים האלה כדורגל טוב, אני מקווה שעם האנרגיה שלהם והאנרגיה של המועדון - נצליח לייצר רגעים מרגשים בעתיד”.

“אני רוצה להצליח להוציא מהשחקנים את הטוב ביותר שלהם. אנחנו רוצים לייצג את המסורת של המועדון וזו המטרה מספר אחת, הדבר החשוב ביותר הוא לבנות סביבת עבודה שתעזור לשחקנים. אני מאמן שמאמין בכדורגל התקפי, אבל מה שאתם רואים מקבוצת כדורגל זה תוצר של שחקנים, של קהל, של צוות אימון, של כולם, אבל זה צריך להגיע אחרי עבודה קשה יומיומית ואני בטוח שזה יקרה. כדורגל זה לא עולם הקסמים של הארי פוטר, אי אפשר לבנות הצלחה בין רגע, זה תהליך קשה וארוך”.

“אני רוצה שהקבוצה תהיה מאוד תחרותית ולכן אנחנו צריכים לנצח משחקים" הוסיף המאמן. "נצטרך ליצור לעצמנו זהות. זה כדורגל, אי אפשר לשלוט בכל התוצאות, אבל מה שאתה כן יכול לשלוט בו זה התהליך. דיברנו על הערכים והפילוסופיה שמובילה אותנו בכדורגל וכבני אדם. כשאתה צעיר אתה מסתכל יותר על טקטיקה וכשאתה מתבגר אתה מבין שזה קודם כל אנושיות. כולנו במועדון חושבים באותה הדרך ומחזיקים באותם הערכים והמטרות, מה שגרם לקשר שלנו להיות חזק”.

על הדרבי התל אביבי: “מהיום שפגשתי את ההנהלה קיבלתי הודעות על הדרבי והחשיבות שלו ואני לא יכול לחכות לו, אבל מצד שני כל המשחקים חשובים ולכולם נתכונן באותה צורה. אני אוהב להיות המאמן שפותח את העונה ובונה את היסודות לקראת הליגה כדי להגיע הכי מוכן שיש. אני תחרותי מאוד ורוצה לנצח בכל משחק אפשרי, אבל יודע שזה לא יוכל לקרות לפני שנסיים את תהליך הבנייה שלנו. אנחנו רוצים להביא עוד 2-3 שחקנים. לא נביא שחקנים בכוח, אלא שחקנים שמתאימים לפרופיל שאנחנו מחפשים ודמויות שאנחנו חושבים שיהיו מתאימים לקבוצה הזאת”.

"הפועל עושה עבודה טובה מאוד במחלקת הנוער ורואים את זה בנבחרות הצעירות של ישראל, גם לאיוס שהוא שחקן מצוין למרות שהוא לא גדל במועדון, זה נהדר שיש לנו שחקנים כאלה. מעבר לזה שהם שחקנים טובים, אני רוצה אווירה שבה שחקנים ירצו להוכיח את עצמם כל הזמן, זה אחד הדברים שאנחנו רוצים לבנות מבחינה מנטלית. אני רוצה שחקנים תחרותיים, כאלה שרוצים להתחרות מול עצמם, על כמה הם רוצים להשתפר. לא מעניין אותי הגיל של השחקן, אם אראה שהוא מתאים, אתן לו את ההזדמנות”.

“כשאתה מגיע למועדון אתה צריך לדעת לאן אתה מגיע, אני מאוד מתרגש להיות בקבוצה גדולה כזאת. כשהייתי שחקן צעיר היה לי מאמן ישראלי והיה לו חלק חשוב מאוד בהתפתחות שלי שעזרה לי להיות הכי טוב שאני יכול. הוא עזר לי גם בכל הנושא של איפה לגור בישראל, אני לא אשכח את מה שהוא עשה בשבילי”.