ראיון

אלטמן: ״אני רוצה שנהפוך למאמינים, מרגיש משהו מיוחד״

מערכת האתר

10.7.23

לחדשות נוספות

עם ההכנות לקראת העונה החדשה ולפני חגיגות המאה ומחנה האימונים, הקשר עמרי אלטמן בראיון לאתר הרשמי על החזרה הביתה, מה הרגיש כשלא היה במועדון, ההודעות שקיבל מהקהל והשאיפות לעתיד הקרוב

עמרי אלטמן חזר הקיץ להפועל אחרי שנתיים בהן שיחק בחו״ל, כשחתם בקבוצה לשלוש שנים - ושב לקדנציה שלישית באדום. עמרי שב הביתה וצפוי להיות אחד השחקנים שיובילו את הקבוצה העונה. רגע לפני שמתחילים, שוחחנו לראשונה העונה עם מספר 7 החדש-ישן שלנו.

״תמיד אני עוקב, אני אוהד הפועל תל אביב אז קשה שלא לעקוב״ אמר בהתייחס לשנתיים בהן לא שיחק בהפועל. ״תחושות קצת מבאסות, קודם כל לא להיות חלק ודבר שני לראות את הקבוצה קצת פחות מצליחה. אבל עכשיו אנחנו עם הפנים קדימה ובטוחים שיש פה אווירה חדשה, דם חדש, אנשים חדשים, הנהלה חדשה, צוות חדש והכל חדש - אז באמת מהיום הראשון אפשר להרגיש אווירה אחרת גם מהזמן שאני הייתי פה וגם ממה שאני שומע מהאנשים שהיו פה בשנתיים האחרונות, אז אנחנו צועדים קדימה״.

שאלנו את עמרי מהי ההודעה הכי מרגשת שקיבל בתקופה שלפני החתימה: ״מישהו בן 70 ומשהו, 80 שולח לי הודעה בפייסבוק דווקא, על זה שהוא 60 שנה אוהד הפועל ומאז שהלכתי הוא המשיך לאהוד את הפועל, אבל הפסיק להיות בתוך זה כמו שהוא היה ב-60 שנה האחרונות, זה משהו שיותר נגע בי״.

״מדהים, מכל הבחינות״ אמר עמרי על חזרתו להפועל. ״גם מהבחינה שרצו אותי לא רק האוהדים, גם ההנהלה, הצוות, השחקנים החדשים, הצעירים, היותר ותיקים שהספקתי לשחק איתם. זה גם לחזור הביתה ולהרגיש באמת את הריגוש הזה, משהו שהיה חסר לי בשנתיים האחרונות. הייתה לי חוויה כיפית, אבל שום דבר לא דומה למה שאני מרגיש כשאני נמצא פה״.

בשבת הקרובה (15/7, 20:00) ייערכו חגיגות ה-100 של הפועל. נבחרת ה-100 של המועדון, המורכבת מהשחקנים שרשמו מעל מאה הופעות במדים האדומים, תעלה לכר הדשא - ואלטמן חלק ממנה. ״כיף, כיף גדול, בתקווה לעוד כמה מאות של הופעות. זה מכובד, נעים ואני מקווה לעוד הרבה הופעות ביחד״.

על החיבור עם השחקנים הצעירים אמר: ״את רוב הצעירים לא הכרתי רואים שיש אנרגיות טובות וחדשות ואני מנסה להדריך ולהוביל מהצד שלי. מהתחלה אמרתי להם שאני כל עזרה ושאלה פנוי ותמיד אהיה שם בשבילם, גם בכדורגל וגם מחוץ לכדורגל, מה שהם יצטרכו אנחנו פה בשבילם. הם פה בשבילנו באותה מידה, אנחנו צריכים אותם כמו שהם צריכים אותנו. אני לא מפריד פה שתי קבוצות, אנחנו קבוצה אחת ונהיה שם אחד בשביל השני לאורך כל הדרך״.

לסיום, אלטמן נשאל מה הוא מאחל להפועל לעונה הקרובה: ״קודם כל נחת מאיתנו, מהקבוצה, מהמועדון, מההתנהלות, מהכדורגל על המגרש ומהתוצאות שזה הדבר הכי חשוב בסוף. שנשנה את הספקנות, של כולם ביחד, נהפוך למאמינים ופחות לספקנים. אני מרגיש שזה משהו אחר הפעם מכל השנים שהייתי פה ומכל השנים שעקבתי אחרי המועדון, יש משהו יותר מרגש אני אקרא לזה״.