מתחם האימונים ״חודורוב״

בשנת 2002 חנך מועדון הכדורגל הפועל תל אביב את מתחם האימונים החדש שהחליף את הבית האדום שהיה באזור יפו ג'.

עם הקמתו נקרא המתחם בפשטות מתחם וולפסון, ע"ש המחלף הקרוב. לאחר מותו של גדול שוערי הפועל וישראל יעקב חודורוב הוחלט לקרוא למתחם האימונים על שמו, ובינואר 2008 שונה השם באופן רשמי ל"מתחם חודורוב".

מתחם חודורוב

המתחם ממוקם ברח' הלוחמים 6 חולון, מול בית החולים "וולפסון". המתחם כולל 4 מגרשים (אחד מהם מגרש סינטטי) ומספר קרוואנים לשימוש מחלקת הנוער כמו חדרי הלבשה לצעירים האדומים וחדרי אורחים ושופטים, מקלחות וחדרי מולטימדיה ולימודים. לקבוצה הבוגרת יש חדר הלבשה גדול הכולל חדר מולטימדיה והדרכה, חדר כוח, חדר כושר, מקלחות וג'קוזי לאמבטיות קרח.

סה"כ המתחם עם הקרוואנים מתפרס לאורך של 100 מטר ורוחב של 60 מ' והוא כולל גם את משרדי הקבוצה.

בנוסף לפני פתיחת עונת 2015/2016, שיפוץ מתחם האימונים ע"ש חודורוב יוצא לדרך. על פי התוכנית האדריכלית שנבנתה לפי דרישות הצוות המקצועי בראשות המאמן סזאר מנדיונדו ועל פי מודלים של מועדונים אירופיים בסדר גודל של הפועל ת"א, בהם סיירו אנשי הקבוצה, יוקם המתחם הפנימי מחדש ויותאם לספק את כל צרכיהם של שחקני הקבוצה.

כחלק מהתפיסה הניהולית החדשה יעברו משרדי ההנהלה למשרדים חיצוניים, שם יתקיימו כל הישיבות והפגישות עם הספקים ונותני השירות של המועדון. המענה הטלפוני והשירות לקהל האוהדים ייעשה גם כן במשרדי ההנהלה כאשר הכניסה למתחם האימונים תותר אך ורק לשחקנים ולצוות המקצועי והאדמניסטרטיבי.

במתחם עצמו יוקם חדר אוכל אשר יספק שתי ארוחות ביום לשחקנים. הארוחות תבושלנה במקום על ידי שף, וזאת על פי תפריט של תזונאי ספורט מומחה. כמו כן יוקם חדר מנוחה לשימוש השחקנים בשעות שבין האימונים היומיים, חדר אסיפות קבוצה ותדרוך וידאו מקצועי. בנוסף יוקמו חדר טיפולים פיזיותרפיים וצוות רפואי וכמו כן חדר אמבטיות קרח.

בנוסף יבוצע שיפוץ יסודי של חדר ההלבשה, חדרים לחברי צוות המקצועי, חדר אפסנאות משודרג, חדר כושר מתקדם ושיפוץ של לובי הכניסה ויצירת פינות ישיבה נוספות.

הנהלת המועדון משקיעה משאבים, זמן ומחשבה מרובים בנושא שיפוץ המתחם, שהוא עניין מהותי בשינוי תרבות הניהול והשינוי המקצועי אותו חייב מועדון הפועל ת"א לעבור. הנהלת המועדון גייסה ספונסרים ושותפים מסחריים שיישאו בחלק גדול מעלות השיפוץ שיארך כחודשיים במסגרתם תחל הקבוצה את אימוני טרום העונה במגרש מחלקת הנוער.